Do prvního kola play-off vstoupili dorostenci zápasem v hale na teplických Stínadlech, kde rozehráli sérii s domácím týmem FD Teplice. Do utkání se jim podařilo lépe vstoupit díky dvěma rychlým gólům, nicméně stav nakonec skončil vyrovnaný, což přináší velkou šanci na postup dále pro oba celky.

FD Teplice – ASK Lovosice LFP 3:3

Branky a nahrávky: 23. Drobný (Rejcha), 24. Frolík V. (Pošík), 35. Drobný (Kuloušek) – 1. Hrdlička, 6. Ultsch (Krejča), 40. Fousek. Rozhodčí: Mucha, Moravec. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváků: 173. Počet střel: 18:26. Nejlepší hráči: Zdeněk Pošík – Adam Filip Hrdlička. Po třetinách: 0:2, 2:0, 1:1.

Sestava Teplic: Pošík – Drobný, Pronin, Novák M., Niče, Rejcha – Vojíř, Kudrna, Novák F., Stodola, Marek, Branda, Hradecký, Kuloušek, Matouš, Kubík, Frolík V., Miněk, Frolík D.

Sestava Lovosic: Dvořák – Galia, Roneš, Vokál, Fousek, Hrdlička – Krejča, Svojše, Ultsch, Černý, Kalina, Wypasek, Tritthart, Bureš, Grmela, Dittrich.

Reportáž:

Lovosičtí dorostenci se dostali do vedení už v osmnácté vteřině utkání, kdy se po sólové akci dokázal prosadit Adam Filip Hrdlička. Svůj tlak ukazovali soupeři i nadále, přesně o dvě minuty později se dostali k další slibné příležitosti, proti níž se blýskl teplický gólman Pošík.

Navýšení skóre tak přišlo až v čase 5:14, kdy se Michal Ultsch na půlce opřel do balonku a nekompromisně ho napasoval do svatyně Teplic. Zbytek třetiny se nesl ve vyrovnanějším duchu, kdy řadu šancí měly oba týmy. Gól už ovšem ani na jedné straně nepadl a Lovosičtí odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Vstup do druhé třetiny vyšel lépe Lovosicím. Šanci na navýšení skóre měl Adam Tritthart, který se řítil sám na branku. Gólman Pošík ovšem zvládl pokrýt jeho střelu i následnou dorážku. O chvilku později se k nadějné střele dostal Alex Grmela, který ale nakonec minul. Lovosičtí následně dostali i výhodu přesilové hry.

Tu ale využít nedokázali, naopak po jejím konci museli skousnout dvě rychlé trefy Teplic do branky Radka Dvořáka. V čase 22:09 snížil Matyáš Drobný, o necelou minutu a půl později doklepl dlouhé gólmanovo nahození mezi tři tyče Lovosic Vojtěch Frolík. Na góly to tedy bylo před startem závěrečné periody vyrovnané.

Závěrečné dějství zpočátku ovlivnilo rychlé vyloučení Lovosic. Černožlutí se sice ve čtyřech vydali do brejku, s čímž měl Zdeněk Pošík hodně práce, avšak míček dokázal polapit. Následně naopak inkasovali. Početní výhodu dokázal využít Matyáš Drobný a Lovosičtí museli otáčet skóre.

Do konce třetiny se oba gólmani nenudili, nicméně inkasoval jen ten teplický, který si nepokryl dorážku Jana Fouska. Tepličtí ještě zkusili zahrozit v přesilovce minutu před koncem, nicméně na výsledku se už nic nezměnilo. Do odvetného klání v Lovosicích vstoupí oba týmy za vyrovnaného stavu 3:3.