Mladší žáci Grey v letošním ročníku hráli poměrně úspěšně v Přeboru mladších žáků. Tým pod vedením Libora Hejhala a Františka Srpka tak dokráčel k celkovému druhému místu ve své soutěži a pro příští ročník se přesune do Ligy starších žáků. Právě uplynulou sezonu tak zhodnotil hlavní kouč Libor Hejhal.

 

Jaká byla letošní sezona z tvého pohledu?

V letošní sezoně jsme opět nastupovali v Přeboru mladších žáků. Dali jsme si za cíl projít soutěží úspěšněji než před rokem, protože kluci docílili plnohodnotně věkové kategorie. Do soutěže jsme vstoupili vcelku dobře, ale pak nás trochu přepadla marodka a výsledky nebyly dle očekávání. Nakonec se vše opět ustálilo a závěr sezony proběhl nad očekávání dobře. Týmu se podařilo sezonu zakončit s třinácti výhrami, jednou remízou a čtyřmi prohrami. Tento výsledek nám vynesl pomyslné druhé místo v soutěži před Kadaní, Štětím a za týmem z Loun. 

 

Co lze během ní brát jako největší úspěch?

Jako úspěch bych hodnotil celou sezonu. Pokud se zaměřila na dílčí úspěchy, tak musím vyzvednout poctivou hru v obranné činnosti. Zde jsme dokázali udržet, na rozdíl od ostatních soupeřů, průměr dvou branek na jedno utkání. Zároveň jsme patřili mezi pět nejlepších týmů s počtem branek vstřelených. Také se kluci posunuli o nějaký ten krůček v před. Oceňuji u kluků a Laury, jejich nasazení a bojovnost, během celého utkání bez ohledu na stav na ukazateli skóre.

 

Jak fungoval tým jako celek?

Kluci si na sebe již zvykli a začínají tvořit vcelku soudržnou partu v duchu LFP. Během sezony do týmu ještě naskočili další tři hráči a postupně si hledají své místo v kolektivu. Momentálně v týmu funguje 27 hráčů v rozmezí ročníků 2011 až 2013.

 

Jaké jsou vaše týmové plány pro nadcházející letní pauzu (nějaké turnaje apod.?)

Během května máme v plánu navštívit turnaj v Kralupech nad Vltavou, kam pojedeme obhajovat druhé místo, bohužel bez našich opor, protože se nám tato akce kryje s akcí Falun 2024. Hned následující týden vyrážíme na třídenní turnaj do Prahy. Po turnaji Generací přijde pauzička a na přelomu července a srpna zahájíme přípravu na novou sezonu soustředění.

 

A nějaký výhled do další sezony?

V příští sezoně se budeme prvním rokem otrkávat v lize starších žáků. Naší snahou bude nabrat co nejvíce zkušeností pro následující ročník. Na schůzce s hráči jsme si vytyčili základní cíl, že nadcházející  sezónu neskončíme v posledním výkonnostním koši.