Historie

2003-2004

V letech 2003-2004 začali členové Litoměřické florbalové party, kteří do té doby pořádali pouze neregistrovanou regionální florbalovou soutěž pod názvem Superliga, uvažovat o zapojení svých členů i do soutěží řízených z Prahy. Celá myšlenka na rozšíření projektu florbalové party vznikla na základě touhy hráčů Superligy ukázat své schopnosti i mimo hranice okresu. V restauraci Kasíno na schůzce vedoucích týmů navrhl Libor Hejhal vytvoření výběru LFP, který nás bude reprezentovat na půdě ČFbU. Návrh se v krátké době ujal a začal se pomalu tvořit realizační tým. V úvodní fázi byla funkce hlavního trenéra nabídnuta p. Mišurcovi, ale vzhledem k jeho pracovní vytíženosti odvedl jen pár tréninků. Posléze jeho funkci převzal Miloš Kovařík, který vedl tým LFP Litoměřice celou tehdy úspěšnou sezónou. Mužstvo v soutěži excelovalo a jen Ústí nad Labem a Radiáci z České Lípy je občas potrápili. Nakonec však mohli hráči LFP Litoměřice slavit postup do vyšší soutěže.

2004-2005

V sezóně 2004-2005 ve své funkci trenéra týmu mužů dál pokračoval Miloš Kovařík. Na začátku soutěže tým odehrál první kolo Poháru ČFbU a postoupil zcela hladce do druhého kola, kde se stal pořadatelem. Druhé kolo bylo vyšperkováno přítomností úřadujícího Mistra ČR Tatranem Střešovice. Turnaj tým zvládal dobře a věřil si i na Střešovice. Bohužel utkání týmu Mužů nevyšlo dle představ, ale jeden gól Kafkovi z hole Bajcury se zapíjel až do pozdních hodin. Ten rok byl náš tým posílen o litoměřickou florbalovou legendu, která hrála florbal za prvoligový tým Ústí nad Labem, Denisem Burmazem. Tento hráč vlil do žil dalších hráčů mnoho optimismu a zároveň přinesl do týmu zdravé sebevědomí, které se ukázalo v průběhu sezóny jako klíčové. I když si náš tým další postup získal až po administrativních průtazích, i další sezóna byla postupová.

2005-2006

To už pomalu tým přebíral do té doby asistent Libor Hejhal. V sezóně 2005-2006 se tým LFP přesouval do středočeské oblasti, kde začal hrát zápasy s B týmy extraligových mužstev. V průběhu sezóny jsme mohli narážet i na současné i budoucí hvězdy florbalu, které často v B týmech hostovaly anebo právě začínaly jako junioři. První sezóna v tak nabité sestavě týmů byla pro nováčka z Litoměřic těžká, ale konečné 6. místo nebylo ostudou.

Do další sezóny náš tým opět posílil o další zkušené hráče a začal pracovat i na kvalitnější přípravě. Trenér Hejhal absolvoval trenérské školení B a mohl tak svým svěřencům lépe ladit formu. Zároveň bylo třeba začít uvažovat o založení mládežnické základny, která je již ve třetí, respektive ve druhé lize, podmínkou. Zde byl osloven Jan Dvořák, který tou dobou pod hlavičkou DDM Elko trénoval naše florbalové naděje v Lovosicích. Po vzájemné dohodě došlo ke sloučení týmů Litoměřic a Lovosic a vznikl nový oddíl TJ Lovochemie Lovosice LFP, což zároveň vyřešilo naše tréninkové možnosti. Sezóna tak probíhala velmi dobře, a dokonce jsme zaznamenali i některé důležité výhry proti pražským týmům, jako je Future anebo Bohemians. Konečné třetí místo však bylo pro vedení týmu zklamáním, protože až do konce sezóny jsme bojovali s Kladnem o postup do 1. ligy. Bohužel závěr soutěže nám nevyšel a Kladno mohlo slavit úspěšný krok mezi elitu 1. ligy.

A tým ve 2. lize

Další tři roky se tým TJ Lovochemie Lovosice LFP zlepšoval jen pozvolna, a naopak ostatní mladé týmy ho postupně doháněly jak ve florbalovosti, tak v taktice. V sezónách 2007-2008, 2008-2009 a 2009-2010 se tým umístil pokaždé na 4. místě. V Poháru ČFbU jsme výrazně zabodovali jen v roce 2009, když jsme překvapili pražské Pantery a výhrou 6:5 jsme postoupili do 4. kola, kde jsme po vyrovnaném utkání podlehli 3:4 prvoligovému Pelhřimovu.

2010-2011

Sezóna 2010-2011 patřila do té doby k nejméně vydařené. Odchod několika zkušených hráčů a pomalé zapracování juniorů do týmu odsunulo mužstvo do míst, kde nebylo zvyklé hrát. Konečné osmé místo tak bylo impulsem pro odchod trenéra Hejhala a příchod trenéra nového.

2011-2012

Novým trenérem se stal v sezóně 2011-2012 dosavadní asistent Cikner, který stál před nelehkým úkolem. Zvednout výkonnost týmu, zapracovat další mladé hráče a vlít do žil mužstva novou bojovnou krev. Začátky byly velmi těžké a tým se do půlky sezóny pohyboval na sestupových místech. Konec roku a začátek nového byl však zlom pro utrápené výkony. LFP Lovosice se dostaly na vítěznou vlnu a dokázaly si poradit s leckterým favoritem soutěže. Rychlý vzestup týmu se zastavil na konečném šestém místě, což bylo oproti minulé sezóně zlepšení o dvě příčky.

2012-2013

Oddíl ASK Lovosice LFP se zaměřil na budování mládežnické základny, tak aby náš tým mužů a posléze i tým žen byl v budoucnu konkurenceschopný. Díky zaměření většiny sil na mládež se dostavily i nové úspěchy. Juniorům se podařilo postoupit do vyšší soutěže. Výsledkově se zlepšili i starší žáci.

2014-2015

V tomto roce jsme prohloubili spolupráci se školami, a to prostřednictvím kroužků v litoměřických školách Na Valech, ZŠ Havlíčkova a ZŠ Masarykova. Kroužky na školách byly a jsou vedeny členy našeho oddílu Martinem Myslíkem, Lukášem Hrůzou, Vladimírem Ciknerem, Pavlínou Jancsovou, Kateřinou Pechanovou, Janem Jirotkou a třeba dnes Superligovým hráčem Vojtou Legnerem. Starší žáci tentokrát byli velkou konkurencí pro favorizované hráče Ústí n. L. a bojovali s nimi o postup na celorepublikové finále. Veteráni opět již po několikáté v řadě vybojovali o postup do finálového turnaje. V Liberci vybojovali dosud nejlepší umístění v historii – 5. místo bylo opravdovým úspěchem.

2015-2016

Po dlouhé době se opět začalo dařit pod vedením trenéra Voráčka týmu Mužů. Krásné třetí místo bylo vyrovnané maximum 2. ligy, respektive Divize A. Podobně na tom byl i tým žen, který obsadil také třetí místo za Libercem a Českou Lípou. A do třetice i rezerva mužů v regionální lize obsadila třetí místo.

2016-2017

Díky velkému zájmu a nárůstu hráčů v mládežnických kategoriích jsme museli rozdělit tréninkovou kategorie Elévů na dvě tréninkové skupiny. Skupinu Lovosice a skupinu Litoměřice. Mládež z Lovosic si vzali pod svá křídla bratři Hrdličkové a v Litoměřicích si ty nejmladší florbalisty rozdělili Jan Dvořák a Jan Roneš. Pomalu se nám začal rozrůstat i tým žen, který podával pod vedením trenéra Budaje stabilní výkony a dokonce svou kategorii vyhrál a mohl postoupit do 1.ligy. Bohužel, díky úzké základně, oddíl od myšlenky hrát vyšší soutěž ustoupil. Kritickou sezónu zaznamenal tým mužů. Tým se totiž nebyl schopen dát dohromady, tak aby splnil požadavky vedení oddílu a jeho místo v Divizi A musel zaujmout tým mužů B pod vedením Pavla Kadlece. Bohužel celá situace měla dopad i na další rozvoj oddílu, protože někteří hráči byli nuceni odejít na hostování, nebo dokonce přestoupili. Ale nakonec i přes počáteční nesnáze se mužům podařilo bojovat ve středu tabulky a v sezóně obsadili 7. místo.

2017-2018

Pro další soutěžní ročník se dlouho hledal nový trenér mužů, nakonec tuto funkci převzal opět Libor Hejhal s cílem tým oživit, zapojit mladé hráče a stabilizovat tým mužů pro další roky. Příprava na novou sezónu proběhla dobře, přípravné zápasy v Německu ukazovaly správný směr. Bohužel sezóna nakonec dle představ nedopadla. Jedna z hlavních příčin neúspěchu byla marodka a odchod za studiem několika klíčových hráčů. I když předváděná hra nebyla úplně špatná, těsné prohry s lídry soutěže nepomohly k větší sebedůvěře a uvolněnosti. Ke konci sezóny z postu trenéra odešel i Libor Hejhal a na poslední zápasy se na lavičku postavil hrající trenér Jan Hrdlička, který s týmem udržel v sezóně 2017/2018 dobré 10. místo a příslušnost k Divizi A. V dalších kategoriích jsme přivezli několik úspěchů z velkých turnajů pro mládež. Především se nám dařilo na turnajích Praguegames, Nisa open nebo na turnaji v sousedním Slovensku. I naši veteráni zabojovali na každoročním turnaji Prague Masters.

2018-2019

Pro další ročník si tým mužů převzala dvojice Jakub Dvořák a Martin Myslík. Oba mladíci tak spadli do mlýnského kola. Bohužel i oni poznali, jaké nástrahy přináší kategorie mužů. Přes velkou snahu v průběhu sezóny obsadili beznadějně poslední 12. místo. Budiž jim ale vzdán hold, vydrželi až do konce a snad se jim podařilo vytvořit pevné jádro pro léta nadcházející. V této sezóně jsme pro další nárůst mládeže byli nuceni rozdělit i kategorii mladších žáků. Obě tréninkové skupiny mladších žáků i elévů ve svých kategoriích předváděly skvělé výkony, díky kterým se několik hráčů probojovalo i do výběrů Ústeckého kraje, kde trénovali i pod vedením našeho Jana Hrdličky.

2019-2020

Do sezóny 2019/2020 jdeme již s rekordním počtem 11 týmů přihlášených v soutěžích ČF + přípravka, hrající zatím jen přátelská utkání. Kromě restartovaných Mužů s Jiřím Holubem na střídačce, budou již tradičně naše barvy hájit i ženy a Veteráni. Dál budou pokračovat Junioři, Dorostenci, Starší žáci a dva týmy Mladších žáků. Nově se do soutěže zapojí Mladší žákyně a v té nejmladší kategorii za ASK Lovosice LFP budou nastupovat dva týmy Elévů. Zároveň se chystáme otevřít i kategorii přípravek. Před začátkem sezóny chystáme změnu na postu sekretáře oddílu, kdy Radoslava Budaje vystřídá Tereza Kejřová. Jejím úkolem bude se pokusit svou prací oddíl pozvednout o další stupínek a přiblížit se tak k poloprofesionálním florbalovým oddílům.

2020-2021

Sezona 2020/2021 pokračovala v rozšiřování mládežnických kategorií. Kromě juniorů a dorostenců nově existovaly dva týmy starších žáků a z minulého ročníku i dva týmy mladších žáků a elévů. Tým mladších žákyň se věkově posunul do kategorie starších žákyň. Nadále pokračovali muži a veteráni, jen ženský tým svou činnost ukončil. Po jednom roce také došlo ke změně na pozici sekretáře, kterým se stal Pavel Vodenka. Bohužel, tuto sezonu nešťastně ovlivnila opatření spojená s pandemií Covidu 19, kvůli které musely už v říjnu být předčasně ukončeny všechny soutěže. Namísto toho si pro své hráče trenéři připravili společné klubové aktivity Poběž s námi do Brna a Podrž svůj oddíl nad vodou, díky kterým udrželi u florbalu velké množství mladých hráčů a hráček. Po uvolnění opatření pak je třeba vyzdvihnout druhé místo mladších žáků Black na turnaji Prague Games. Na své cestě porazili i Mladou Boleslav, až ve finále našli přemožitele v týmu Bulldogs Brno.

2021-2022

Následující sezona 2021/2022 z hlediska počtu týmů navazovala na ročník předchozí. K jediné změně došlo u přípravky, která poprvé začala hrát organizovanou soutěž. Lovosickým se dařilo především v mládežnických kategoriích. Velký úspěch zaznamenali dorostenci, kteří pod vedením Jana Dvořáka zvítězili v 2. lize dorostu. Mimo to se dařilo i starších žákům Black s trenérským duem bratrů Hrdličkových. Ti ve své kategorii postoupili na finálový turnaj, kde před sebou nechali jen Liberec a Českou Lípu. Muži odehráli svou první kompletní sezonu v Regionální lize v kádru s větším množstvím juniorů. Tu nakonec zakončili na sedmé příčce.

2022-2023

Největší změnou pro sezonu 2022/2023 bylo přihlášení 1. ligy dorostenců. Nově vzniklého týmu s hráči ročníků 2006, 2007 a 2008 se chopila trojice trenérů Jan Dvořák, Jan Hrdlička a Jan Roneš. Dorostencům se povedlo do Chemiku přivézt atraktivní týmy jako Chodov či Bohemians, se kterými sehráli vyrovnané zápasy. Základní část zakončili na šestém místě, v play-off v druhém kole nestačili na Ústí nad Labem. Dařilo se Adamu Filipu Hrdličkovi, který se stal nejlepším střelcem i nejproduktivnějším hráčem celé skupiny A, v níž Lovosičtí nastupovali. Ostatní kategorie pokračovaly ve svém obvyklém chodu, jak z hlediska rozložení soutěží i jejich tabulkových pozic. Své kvality prokázala lovosická brankářská líheň, která vynesla dvě nominace na Českým florbalem organizované Kempy talentované mládeže. První z nich si vybojoval strážce svatyně dorostu Radek Dvořák, tu druhou pak opora brankoviště starších žáků Nela Schillhabelová. Třetí z nich si pak vysloužil již zmíněný Adam Filip Hrdlička. Po ukončení sezony se několik týmů vydalo na zahraniční turnaj do švédského Falunu, kde se opět zadařilo dorostencům a podařilo se jim celý turnaj ovládnout. Do finále se dostali i mladší žáci pod trenérským vedením Jana Lebedy a Jana Hossingera, kteří domů odvezli stříbro.

[contact-form-7 404 "Nenalezeno"]