Sníh, modrá obloha a sluníčko přivítaly lovosické veterány v Liberci. Navzdory špičkovému lyžařskému počasí ale naši borci nezamířili pod Ještěd na sjezdovky, nýbrž do haly ZŠ Dobiášova, kde na ně čekali Medvědi a Kati.

Zápas s českolipskými Medvědy severu jsme začali oboustranně od podlahy. Prvních 6 minut uplynulo sice bez gólů, zato rozhodčí stihli na každé straně 2 vyloučení a proti nám i nájezd (ten naštěstí Bíba skvěle zlikvidoval). Hned v 7. minutě jsme ale šli využitou přesilovkou do vedení. Krátce po pauze Medvědi srovnali a my začali náš náskok budovat znovu. Povedlo se a byl dokonce dvoubrankový. Jenže nejprve jsme špatně střídali a soupeř přesilovku využil a hned vzápětí opět srovnal. Přetahovaná pokračovala až do stavu 5:4, kdy nám došel střelný prach. Soupeři ho něco málo zbylo a využil ho dokonale – třemi brankami v rozpětí 3,5 minuty zápas otočil a my přes veškerou snahu už nedokázali odpovědět. Škoda, i přes neučesanou a nepřesnou hru jsme nějaký ten bodík urvat mohli.

Zápas s kadaňskými Katy začal podobně zběsile jako první mač – 1. minuta 1:0 pro nás, 3. minuta 2:0 + vyloučení Katů, 6. minuta vyloučen náš hráč i jeden z Katů, 7. minuta 3:0, 9. minuta 4:0 a 4:1 a konečně 11. minuta 5:1.. myslím, že diváci se nenudili a zapisovatelé potřebovali přestávku více než hráči 8o) Takže jsme je ve druhé části moc neobtěžovali a dali jen jednu branku, na druhé straně Bíbova třetina bez gólu. Do posledního dějství jsme šli s tím, že pětibrankový náskok už udržíme. Tomu ovšem Kati nechtěli rozumět a bušili do nás, seč jim síly stačily. Naštěstí skoro na všechny jejich branky jsme našli odpověď a tak se na konci náš náskok zmenšil jen o branku. Krásná práce, hra byla mnohem lepší a efektivnější a odveta za minulý turnaj se povedla dokonale.

Další zápasy nás čekají 26.2. v Kadani a nebude to, přátelé, žádná sranda – čekají nás pražské týmy Black Angels a střešovický Tatran. Drže nám palce!

Sestava: Bíbrlík – Kovařík, Baloun, Rybář, Pospíchal, Dvořák – Ponrt, Zůna, Hrdlička – Plzák, Perháč, Beneš

ASK Lovosice – LFP : FBC Medvědi Severu Česká Lípa 5:7, FBC DDM Kati Legends Kadaň 8:4