Celkem 43 týmů ve 4 kategoriích přivítal letošní veteránský turnaj Prague Masters, který po roční koronavirové přestávce znovu ožil (a zaplaťpánbůh za to). Černožluté barvy ASK Lovosice – LFP se objevily ve dvou kategoriích – M35+ a M40+.

V kategorii mužů nad 35 let se nakonec sešly jen 4 týmy, ale i tak si naši mladíci slušně zahráli. V úvodním utkání s týmem Never Young Again si dvakrát vypracovali dvougólový náskok, bohužel se jim ho nepodařilo udržet a nakonec se soupeři rozešli smírně 5:5. Stejně tak v zápase s Warriors vedli žlutočerní v poločase 2:0, padli však do tzv. „Csaplárovy pasti“ – známé spíše z fotbalu  ;o) – a Warriors ve druhém poločase 6 brankami utkání otočili. Pro poslední mač ve skupině zvolili naši borci opačnou taktiku. Pustili Hyeny Veterans až do tříbrankového vedení, které v závěru stáhli na 2:3, soupeř však neprojevil pochopení a v předposlední minutě přidal čtvrtou branku. I přes tuto porážku obsadili Lovosičtí 3. místo ve skupině a v semifinále nastoupili proti druhému týmu, kterým se stali Warriors. První minuta semifinále naznačovala vyrovnaný zápas – na úvodní trefu Warriors v 25. sekundě utkání, odpověděli naši borci v zápětí a ve 45. sekundě zápasu to bylo 1:1. V následujících minutách však vzaly lovosické snahy o postup do finále rychle za své. Warriors během 10 minut dali 8 branek a ve druhé půli přidali dalších 6. Na tuto smršť zareagovaly Lovosice jediným zásahem a jen kosmeticky upravily skóre na konečných 2:14. Ale protože oba poražení semifinalisté končí na 3. místě, vezou, i přes porážku, naši mladíci domů bronzové medaile.

Nejpočetněji obsazenou kategorii mužů nad 40 let hrálo 16 týmů rozdělených do 4 skupin. Nejstarší reprezentanti Lovosic si o nasazení do play-off zahráli s pražskými týmy Torza Sorry, FbK Kobylisy a estonským White Wolf Team. Ve čtvrtek po výsledkově jednoznačném, ale bojovném utkání s Torzou – 8:0, se černožlutí střelci trochu mírnili a Estonce porazili 4:2. Páteční zápas pak byl urputným soubojem s FbK Kobylisy o prvenství ve skupině. První gól padl až v 9. minutě a od té doby si Lovosičtí udržovali minimálně jednobrankový náskok po celou dobu zápasu. Když ve 28. minutě zvýšil Hrdlička na 3:1 zdálo se být vše jasné, ale soupeř nesložil zbraně a minutu před koncem se dostal opět na dostřel. Více však soustředěná obrana ASK nedovolila a Lovosice tak bez ztrát bodu a se skóre 15:4 skupinu vyhrály.

Prvním kolem play-off bylo osmifinále a další překážkou v cestě turnajem se pro hráče Lovosic stal tým FBŚ Bohemians Old school. Klokani v zelenobílém nechtěli dát svou kůži lacino a zápas svým nasazením ještě předčil bitvu s Kobylisy. Skoro celý první poločas byl ve znamení důrazných soubojů a čekání na první gól. Když už to vypadlo na poločasovou remízu, přišel nečekaný úder černožlutých – čas 13:22 nahrává Cikner, střílí Krystin, 13:32 nahrává Ponrt, střílí Hrdlička a 13:51 nahrává Koš, střílí opět Hrdlička. 29 sekund a zápas pro nás najednou vypadá o mnoho lépe. A protože perfektní defenziva fungovala Lovosickým i nadále a Kovařík vychytal již druhé čisté konto na turnaji, měl Hrdlička dostatek klidu ke zkompletování hattricku (tentokrát nahrával Dvořák). Takže 4:0 a vzhůru do čtvrtfinále. Tam ovšem čeká Hlásná v sestavě s bývalými repre hráči, předvádějící nebezpečně běhavý florbal. Defenzivní taktika ASK povolí poprvé ve 3. minutě při oslabení a pak během první půle ještě 2x po individuálních akcích soupeře. Na druhé straně se bohužel Lovosické protiútoky rozbíjejí o obranu Hlásné, a když se nepovede ve druhém poločase černožlutým využít početní výhodu je o výsledku zápasu téměř rozhodnuto. Kovařík pak ještě v závěru zápasu zlikviduje trestné střílení, ale místo avizovaného obratu a náporu Lovosic, přidává Hlásná čtvrtou branku a potvrzuje zasloužený postup do semifinále. Nicméně lovosičtí Old boys mohou být se svými výkony v turnaji spokojeni – čtyři výhry a jedna porážka (navíc s pozdějším vítezem celého turnaje), celkově 19 vstřelených a jen 8 obdržených branek a 5. místo v turnaji jsou slušnou vizitkou a motivací k účasti v dalším ročníku turnaje.