Lovosičtí junioři se tentokrát vydali na turnaj do litvínovské haly SPORTaS u Koldomu. Zde poměřili síly s Roudnicí nad Labem a domácím Bivojem. A jednalo se o úspěšnou misi, neboť si domů odvezli plný bodový zisk. O reportáž z turnaje se postaral trenér Honza Dvořák.

ASK Lovosice LFP – BK Real Roudnice n. L. 10:3

Branky a nahrávky: 8. Pošík (D. Pfeifer), 10. A. Pfeifer (Žák), 15. Durek (Jan Vokál), 17. Jan Vokál (Dittrich), 22. T. Roneš (A. Pfeifer), 26. Jakub Vokál (Jan Vokál), 29. Pfeifer (Pošík), 36. Jakub Vokál (Jan Vokál), 43. Jan Vokál (Jakub Vokál) – 7. F. Bártek (Racek), 13. Soukup (Novotný), 28. F. Bártek (Schneider). Rozhodčí: Sidenberg, Kamínek. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Střely na branku: 28:23. Po třetinách: 3:2, 5:1, 2:0.

Sestava Lovosic: Špiřík – Krejča, T. Roneš, L. Roneš, A. Pfeifer, Jakub Vokál, Jan Vokál, Pošík, Durek, Dittrich, Vandrovec, Žák, D. Pfeifer, Pizúr.

Sestava Roudnice: Kučin – K. Bártek, Racek, Pilař, Schneider, Novotný, Soukup, Franc, F. Bártek.

SK Bivoj Litvínov – ASK Lovosice LFP 7:9

Branky a nahrávky: 1. Kocur (Leština), 2. Larson (Kyselka), 3. Kocur, 13. Zeman, 18. Larson, 28. Larson (Leština), 41. Kocur (Larson) – 6. Jan Vokál (Jakub Vokál), 7. L. Roneš, 17. D. Pfeifer (Krejča), 24. L. Roneš (Pošík), 27. Jan Vokál (Jakub Vokál), 33. L. Roneš, 37. Pošík (L. Roneš), 39. Pošík (Durek), 45. Krejča. Rozhodči: Sidenberg, Kamínek. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Po třetinách: 4:2, 2:3, 0:4.

Sestava Litvínova: Vostárek – Dittrich, Balín, Kyselka, Kocur, Tomko, Larson, Zeman, Václavík, Leština, Zavičák.

Sestava Lovosic: Žák – Krejča, T. Roneš, L. Roneš, A. Pfeifer, Jakub Vokál, Jan Vokál, Pošík, Durek, Dittrich, Vandrovec, D. Pfeifer, Pizúr.

Reportáž Honzy Dvořáka:

Junioři si v sobotu vyrazili do Litvínova. Odpoledně-večerní zájezd přinesl úspěšnou žeň 6 bodů.

Nejprve si kluci poradili s oslabenou Roudnicí, která nám vydržela vzdorovat jen v první třetině.

Jednobrankový náskok z první části rozšířily naše mladé pušky ve třetině druhé, na jejímž konci už byl

rozdíl pěti branek a závěrečné dějství vylepšily dvě naše branky, které zaokrouhlily černožlutý

střelecký účet na 10.

Do zápasu proti druhému týmu soutěže, domácím Bivojům, jsme přeházeli sestavu a než jsme se

trochu rozkoukali na nových postech, bylo ve třetí minutě zápasu 3:0 pro Litvínov. Od té doby šel ale

náš výkon postupně nahoru, ještě do konce třetiny jsme dvakrát zacílili přesně a 2:4 o přestávce už

nevypadalo tak zle. O 15 minut později bylo ještě lépe, stav 5:6 už dával reálnou naději na zisk bodů.

O pauze jsme se usnesli, že tenhle zápas prostě vyhrajeme a kluci za naším cílem vytrvale šli. Do tří

minut po pauze bylo srovnáno, za další tři minuty jsme byli poprvé ve vedení a za další dvě minuty to

už bylo o dva. Bivojové ještě zápas zdramatizovali gólem a power-play, ale ta jim hrubě nevyšla – 22

sekund před koncem jsme vystihli rozehrávku a do prázdné definitivně zpečetili obrat v zápase.

Smekám před klukama, že po mizerném začátku nerezignovali, zabrali a postupně přebírali otěže

zápasu. To že jsme udrželi klidné hlavy a všichni makali jako jedno tělo a duše považuji za hlavní

důvod úspěšného obratu. Potěšitelné zjištění – na našich sobotních gólech se podíleli téměř všichni

hráči ze soupisky. A zajímavost? V našem týmu nastoupily hned 3 bratrské dvojice 8o)

Díky perfektním fanouškům za doprovod a povzbuzování, hlavně s Litvínovem to pomohlo!!!

Zapsal: hóódně spokojený kouč 8oD