Protože na sobotu 19. února určil rozpis soutěží jak turnaj mužů, tak i juniorů, bylo potřeba rozdělit síly našich borců. Muži doplnění juniory hráli doma a juníci posílení dorostenci se vydali do nedaleké Krupky, kde se střetli s pořádajícím FD Teplice a Lokomotivou Louny.

Zápas s Teplicemi od začátku pod taktovkou pořadatelů, ale naše soustředěná obrana nedovolila více než jeden gól v naší síti z přesilovky. A navíc se vydařil rychlý protiútok a tak jsme pauzu strávili za lichotivého stavu 1:1. Bohužel nám to zalichotilo tak, že jsme se ve druhé třetině snažili hrát s fyzicky vyspělejším a rychlejším soupeřem otevřenou hru a krutě se nám to nevyplatilo, třetinu jsme prohráli 1:7. V posledním dějství jsme se vrátili k „zanďourovi“ a trpělivý výkon přinesl i dvě další branky v síti Teplic. Ty však neponechaly nic náhodě a skórovaly 3x a v pohodě si zápas pohlídaly. Za nás spokojenost s plněním stanovené taktiky v první a poslední třetině, škoda zbytečných ztrát a splašenosti ve druhé.

Lounská Lokotka na nás nastoupila sice v 8 lidech, ale výškově nás v součtu všech hráčů převyšovali asi o 2 m, takže když měli naši kluci zastavovat jejich hráče, nezbývalo, než se jim plést pod nohy ;o) Z přílišného respektu jsme pak rychle dostali první dvě branky a po chybné rozehrávce i třetí. Ve druhé třetině náš respekt trochu opadl, ale bohužel jsme nebyli ve stavu trefit branku. Zato soupeř přidal další 2 zásahy. Přestože docházely síly, řekli jsme si, že s nulou to nebude a poslední třetinu vyhrajeme – a jak jsme řekli, tak jsme i udělali. Zjednodušili jsme hru, přestali se utápět v kličkované a konečně se podařilo překonat i gólmana. Závěrečná část 4:2 pro nás a mohli jsme jen litovat promarněného začátku zápasu.

Celkově spokojenost s přístupem kluků, bojovali, nevypustili jediný souboj, ale soupeři byli zkrátka zkušenější a lepší. Mrzí neplnění stanovených pokynů vždy v části zápasu a slabá produktivita.

ASK Lovosice-LFP : FD Teplice 4:11, TJ Lokomotiva Louny 4:7

Sestava: Žák, Špiřík – Ultsch, Kopp, Prchlík, Dittrich – Durek, Hladký, Vokál – Pfeiffer, Grmela, Pizúr