Slušně odehrané zápasy dalšího kola dorostenecké 2. ligy byly výsledkem našeho výletu do Litvínova. V odvetách za minulé kolo jsme se opět střetli s litvínovskými Bivoji a žateckými Jazzmany.

Netradičně odpolední zápasy a naše tradiční ospalost na začátku každého zápasu stály za nemastným neslaným úvodem zápasu s domácími. Jako první se probral Hraboš a sólem přes celé hřiště otevřel gólový účet zápasu. To bylo ovšem na dlouho z obou stran vše. Tedy alespoň gólově. Do statistiky jsme se totiž zapsali díky dvěma rychlým vyloučením. A tady se patří smeknout, jak kluci odbránili 90sekundové oslabení 3:5, soupeře nepustili do větší šance a střely z dálky s přehledem pochytal Tonda. Druhá třetina vyrovnaná, na bivojské vyrovnání jsme odpověděli dvěma góly (Martin a Mára) a tak ani tolik nemrzela další chyba v naší obraně, po které se prosadil soupeř podruhé. Teprve ve třetí části jsme se rozehráli, hlavně stržácká lajna, kde Martin dokončil hattrick a přidal ještě dva navrch a zdatně mu sekundoval Adam se dvěma zásahy. A dokonce jsme se prosadili i v přesilovce – Ondřynův nechytatelný pas zpoza brány se, tečován, vznesl do nadoblačných výšin a zapadl za dezorientovaného gólmana – zkrátka typický přesilovkový gól 8oD … po laxním začátku vše zachránila 3. třetina, takže s výsledkem spokojenost, se hrou již méně.

Obdobný průběh mělo i druhé utkání. Sice jsme hráli s míčkem na našich hokejkách, ale i když jsme v první třetině dali tři branky, bylo to z naší strany hrozně nemastné-neslané. Za zmínku stojí náš první gól v zápase, kdy Michal oběhl soupeřovu branku, chtěl zakončit, ale uklouzl a míček mu utekl. Když se zvedal, že půjde střídat, zjistil, že se spoluhráči radují a rozhodčí ukazuje gól – míček totiž záhadným způsobem doputoval až do branky 8o) Na tento spektakulární gól a i na následující Vandráka, ale soupeř dokázal po našem nedůrazu v obraně zareagovat, takže výhru ve třetině vystřelil 10 s před sirénou Alex. Ve druhé třetině jsme zpřesnili obranu a soupeře jsme do větších šancí nepouštěli, ale profesorská hra v útoku přinesla jen dva góly. Prosadil se opět Alex a po něm i Táda. No a ve třetí třetině to měl Toník opět s nulou a konečně se, po asi stovce spálených šancí, prosadila i stržácká lajna, Fousáč s Adamem navázali na další Ondřynovu branku a uzavřeli skóre zápasu. I přes vysokou výhru to nebylo stále ono, chyběla lehkost z předchozího turnaje a trochu více klidu při střelbě. Ale tři body se počítají 8o)

Na další naše zápasy zveme fanoušky do Chemiku, kde budeme 27.11. hostit Podbořany a Jirkov.

Opět velký dík rodičům za pomoc s dopravou a podporu při zápasech!!

ASK Lovosice – LFP : SK Bivoj Litvínov 9:2, FBC Jazzmani Žatec 8:2

Sestava: Kabelka – Ultsch, Prchlík, Bureš, Vandrovec, Križák, Kopp – Dittrich, Kadlec, Nepovím – Fousek, Hrabánek, Hrdlička – Durek, Grmela, Marvánek.

Zapsal: mírně spokojený trenér ;o)