V dalším dvojzápasu ve druhém koši narazili dorostenci na FD Teplice a Kanonýry Kladno. Výlet na západ Čech byl z lovosického pohledu víc než úspěšný. V prvním klání zvládlo ASK otočit vývoj a nakonec Teplice přestřílelo 6:3. Jiná situace byla proti Kladnu. Do branky Kanonýrů už v první třetině napadaly čtyři góly, na což už Kladenští nedokázali dostatečně reagovat. Lovosice tedy berou velmi důležitých šest bodů a už příští týden proti domácí Plzni a Karlovým Varům mohou zabojovat o účast v elitním koši.

ASK Lovosice LFP – FD Teplice 6:3

Branky a nahrávky: 12. Hrdlička (Vokál), 14. Hrdlička (Fousek), 21. Vokál (Bureš), 31. Hrdlička (Fousek), 39. Kabelka (Vokál), 44. Grmela (Krejča) – 2. Drobný (Vojíř), 13. Pronin (Vojíř), 44. Pronin (Kudrna). Rozhodčí: Mošna, Péc. Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. Střely: 24:9. Po třetinách: 2:2, 1:0, 3:1.

Sestava Lovosic: Dvořák – Krejča, Hrdlička, Roneš, Svojše, Ultsch, Černý, Tritthart, Bureš, Fousek, Grmela, Vokál, Kabelka, Dittrich, Galia.

Sestava Teplic: Pošík – Pronin, Kudrna, Branda, Rejcha, Miněk, Vojíř, Hradecký, Drobný, Frolík, Novák.

Kanonýři Kladno – ASK Lovosice LFP 3:4

Branky a nahrávky: 21. Kabourek (Bohuslávek), 34. Bohuslávek (Růžička), 41. Kabourek (Půček) – 5. Tritthart (Svojše), 8. A. Hrdlička (Galia), 12. Vokál (Fousek), 13. Ultsch (Bureš). Rozhodči: Schrober, Čížek. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. Střely: 10:15. Po třetinách: 0:4, 1:0, 2:0.

Sestava Kladna: Vocílka (13. Hekl) – Tomášek, Kabourek, Zábranský, Špaček, D. Hrdlička, Kříž – Růžička, Bohuslávek, Volf – Bém, Karafiát, Půček – Veselý, Vaněk, Douša.

Sestava Lovosic: Dvořák – Krejča, A. Hrdlička, Roneš, Svojše, Ultsch, Černý, Tritthart, Bureš, Fousek, Grmela, Vokál, Kabelka, Dittrich, Galia.

Reportáž Honzy Dvořáka:

1. liga dorostu pokračovala o víkendu prvním ze dvou plzeňských turnajů v hale Slavie VŠ Plzeň. A nás
čekalo derby proti FD Teplice a odveta s kladenskými Kanonýry.
První třetina derby skončila nerozhodně, Teplice dvakrát rozehrály volný úder a byly z toho dva góly.
Na každý z nich jsme ale našli odpověď. Vyrovnaná hra pokračovala i ve druhé třetině, podařilo se
nám odskočit o jednu branku, ale spoustu dalších šancí jsme nevyužili. Závěr zápasu v naší režii, hned
po buly jsme přidali 4. branku a soupeře jsme přehrávali. Nebýt horší střelecké mušky, mohl být
rozdíl ve skóre větší. Takhle jsme jen ještě využili přesilovku a dvě minuty před sirénou i závar
v brankovišti soupeře. Teplice reagovaly jedním gólem a výhra spolu se 3 body byla naše.
V pauze mezi zápasy jsme mrkli, jak to na MS válí Švédi proti Finům a vyrazili na Kanonýry.
Druhý zápas rozhodla úvodní třetina, pro nás z říše snů. Po úvodním náporu soupeře jsme využili
našeho důrazného napadání a během 7 minut kluci trefili do černého hned 4x a donutili soupeře
k vystřídání gólmana. Změna v brankovišti soupeři pomohla, nám se již do konce zápasu nepovedlo
najít na nového brankáře recept. Ne že by nebyly šance. Kdybychom proměnili jen čtvrtinu
vyložených příležitostí, bez problému bychom zápas dotáhli do vítězného konce. Takto to bylo
poněkud složitější, protože soupeř přidal na rychlosti a hlavně na důrazu, využívaje fyzické převahy
svých hráčů. My se ve druhé třetině nechali zaskočit a nebyli jsme tak důslední v napadání, ale
obrana nápor nevydržela jen jednou. Do závěrečné patnáctiminutovky jsme tak šli s náskokem 3
branek a odhodláním zápas neztratit. Stálo nás to sice spoustu sil fyzických i duševních, ale povedlo
se. Udrželi jsme na uzdě jak soupeře, tak i (a to bylo asi těžší) naše hlavy a i přes dvě úspěšné akce
Kanonýrů jsme udrželi vedení a poprvé zažili 100% úspěšnost na turnaji 2. koše.
Zvláště druhý zápas byl zkouškou naší odolnosti, ale kluci předvedli výbornou kondici, bojovnost a
chladnou hlavu a závěr utkání skvěle zvládli. Trochu mrzí spousta zahozených šancí, ale na tom ještě
zapracujeme.
Díky rodičům za svižnou a bezpečnou dopravu a tradičně výbornou podporu při zápasech!!