První dva zápasy nové sezony má za sebou lovosický rezervní tým dorostu. V nich nastoupil proti rezervě Ústí nad Labem a Litvínovu. S oběma soupeři sehrál dosti vyrovnané zápasy, avšak ani jeden z nich nedokázal dotáhnout do vítězného konce. Na své první body tak musí čekat do dalšího klání.

ASK Lovosice LFP B – Florbal Ústí B 2:5

Branky a nahrávky: 29. Tyl (Růža), 35. Durek (Daňo) – 11- Černovský, 29. Schulze (Vondra), 43. Schulze, 44. Černovský (Vondra), 45. Vlček (Havran). Rozhodčí: Heřmánek, Beránek. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. Střely na branku: 33:27. Diváků: 27. Po třetinách: 0:1, 1:1, 1:3.

Sestava Lovosic B: Bureš – Vašut, Beran, Zámečník, Dvořák, Tyl, Daňo, Wypasek, Fadler, Durek, Vandrovec, Růža, Nývlt, Pfeifer.

Sestava Ústí B: Jelínek – Jirsák, Vondra, Vlček, Prousek, Pivko, Černovský, Havran, Hotový, Schulze, Šantora.

SK Bivoj Litvínov – ASK Lovosice LFP B 4:2

Branky a nahrávky: 9. Peška, 12. Zeman, 32. Peška (Mentlík), 45. Larson (Zeman) – 21. Nývlt (Durek), 31. Durek (Zámečník). Rozhodči: Heřmánek, Beránek. Vyloučení: 1:1, navíc Larson (2 + 2), Zeman (OS), oba Litvínov. Využití: 0:0. Střely na branku: 26:27. Diváků: 22. Po třetinách: 2:0, 0:1, 2:1.

Sestava Litvínova: Pecka – Kovář, Burš, Peška, Vrzák, Kyselka, Baxa, Larson, Kunkela, Lukáš, Hudík, Mentlík, Konopík, Zeman, Kučera.

Sestava Lovosic: Bureš – Dvořák, Wypasek, Daňo, Vašut, Tyl, Beran, Fadler, Durek, Zámečník, Vandrovec, Růža, Nývlt, Pfeifer.

Komentář trenéra:

S kluky z dorostu B jsme se v sobotu vypravili na první turnaj 2. dorostenecké ligy do ústeckého
sportovního centra Sluneta, kde jsme v úvodním zápase zkřížili florbalky s pořádající rezervou
Florbalu Ústí. Neplodná územní převaha a spousta střel mimo bránu „zdobily“ náš výkon v první
třetině. Nebylo proto divu, že do vedení šel po trestném střílení soupeř. I my jsme měli šanci
z nájezdu, ale Davidovi se zakončení nepovedlo a naopak krátce na to soupeři střela od mantinelu
sedla – 0:2. Jen chvíli po buly se povedlo Kryštofovi prodloužit Honzovo nahození až do brány a když
Vašek v úvodu poslední třetiny konečně trefil bránu a vyrovnal, hned se nám dýchalo lépe. Vyrovnaný
zápas tak rozhodla naše chyba při bránění volného úderu, kdy ústecký střelec propálil trošku
děravější zeď. Pokus o otevření hry a power-play se nepovedl a soupeř naši nejistotu na balónku
potrestal ještě dvěma brankami. Škoda ztráty vyrovnaného zápasu – nevyužívání šancí zhusta i
gólových nás stálo 3 body.

Litvínovští Bivojové nás ve druhém zápase prověřili více, nenechali nás hrát s míčkem tolik, jako
Ústečáci, a byli i nebezpečnější před naší brankou. Ale protože se k výbornému výkonu rozchytal
Matěj, mohli jsme i o přestávce pomýšlet na body. A to i přesto, že jsme v té době prohrávali 0:2.
Šancí sice nebylo tolik jako v prvním zápase, ale pálili jsme je statečně dál ;o) Zlepšená hra ve druhé
třetině a Teův důraz na brankovišti nás přiblížil soupeři na dostřel a kdo jiný by nás měl dostat zpět
do zápasu než vyrovnávací specialista Vašek (a opět hned po pauze). Bohužel jsme krátce na to
propadli na soupeřově polovině a Bivojové si vzali vedení zpět. A ani v tomto zápase jsme nebyli
úspěšní s pokusem o vyrovnání, opět nedůslednost při rozehrávce a soupeř brejk 2 na 1 proměnil.
V obou zápasech se kluci snažili, rvali se, určitě nezklamali, ale v rozhodujících chvílích nás zradila
horší technika a s tím spojené složitější zpracování a pomalejší a nepřesné zakončení. Víme na čem