Dorost B má za sebou turnaj na domácí půdě. V Chemiku nejprve vyzval Louny, nad kterými v jednu chvíli vedl 3:0, následně ale odcházel z utkání s remízou 3:3. Chuť si ovšem spravil na žateckých Jazzmanech, jež porazil 3:1.

TJ Lokomotiva Louny – ASK Lovosice LFP B 3:3

Branky a nahrávky: 26. Fraško (Hauf), 36. Beneš (Hauf), 39. Racek (Hauf) – 17. Kalina (Ženkl), 17. Dvořák (Rúža), 18. Tyl. Rozhodčí: Vokál, Castrillo. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. Střely na branku: 32:22. Po třetinách: 0:0, 1:3, 2:0.

Sestava Loun: Nipauer – Suchý, Hauf, Racek – Tuháček, Zíval, Málek, Beneš, Fraško, Krupička.

Sestava Lovosic B: Bureš – Krejča, Beran, Dvořák, Kalina, Tyl, Wypasek, Kunst, Ženkl, Fadler, Durek, Vandrovec, Rúža, Nývlt, Pfeifer, Illichmann.

ASK Lovosice LFP B – FbC Jazzmani Žatec 3:1

Branky a nahrávky: 5. Illichmann, 35. Fadler (Durek), 42. Kalina (Krejča) – 19. Škvaro. Rozhodči: Vokál, Castrillo. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Střely na branku: 31:28.  Po třetinách: 1:0, 0:1, 2:0.

Sestava Žatce: Clic – Bešík, Pernet, Wágner, Novák – Škvaro, Vejvoda, Týř, Botek, Mynařík, Hrnčiřík, Kadavý.

Reportáž Honzy Dvořáka:

Dosavadní druhý celek soutěže, TJ Lokomotiva Louny, vstoupil do zápasu odhodlaně a na svou půli

nás pouštěl jen výjimečně. Naše obrana však pracovala spolehlivě, a co prošlo, pochytal bezchybný

Matěj. Stará pravda praví, že „dobrý brankář tyčky nechytá“ a tak Mates nechal soupeřovy střelce

vyzvánět na svoji brankovou konstrukci v jednom kuse – v první části to zazvonilo minimálně 5x. Gól

však nedali ani hráči Lokotky ani naši střelci a tak za bezbrankového stavu začala prostřední část, jejíž

jedna minuta nám udělala zápas. Nejprve se Martin prohnal po mantinelu a vyčistil levý horní roh

lounské brány. Hned po buly naše třetí lajna vystartovala napadat a Šíma prošťouchl míček zpoza

brány přímo na hokejku volného Denise, který stál před prázdnou kasou. A netrvalo dlouho a Kryštof

1. napálil odražený míček, se kterým si gólman Lokotky chvíli žongloval a pak ho nechal spadnout za

čáru. Naše tři góly dělilo přesně 60 sekund a strojvedoucí Lokomotivy si vyžádal zastávku. Soupeř při

ní načerpal energii a začal nás válcovat, nám se navíc nedařilo hrát tolik s míčkem a zbytečně jsme jej

odevzdávali. Toho Louny využily poprvé ještě ve druhé části a další branky přidaly ve třetině poslední.

Naštěstí neskutečný Matěj v bráně a spolehlivě fungující černožlutá obranná hráz nedovolili více než

dva zásahy a tak jsme se o body se soupeřem podělili.

Vydřený bod nás měl nakopnout k vítěznému tažení v dalším zápase s FbC Jazzmani Žatec, ale opak

byl pravdou. Naše hra připomínala florbal jen vzdáleně, splašené pobíhání a plácání do míčku nemělo

valnou naději na úspěch. I tak se povedlo Matějovi I. vylovit míček ze skrumáže a prostřelit Jazzmana

v bráně. Protože nás ani vedoucí branka neuklidnila, nabízeli jsme soupeři stále možnosti k vyrovnání.

Naštěstí byl Mates v brance proti a držel náš hubený náskok. Až v devatenácté minutě se pověstné

ucho od džbánu utrhlo – jeden z Jazzmanů se proháčkoval přes 3 naše hráče a nedal Matesovi šanci. A

znovu jsme se po hřišti vzájemně proháněli, dávali si nahrávky na paty, odpalovali nesmyslně míčky a

vymýšleli situace, které asi měly udržet našeho gólmana ve střehu. Před závěrečnou částí jsme proto

přeskládali sestavu a změny se vyplatily. Lajna stržů udržela míček, aby pak Vašek nabil Štěpánovi,

který nezaváhal a střelou na bližší tyč nás dostal do vedení. Poté jsme ustáli tlak soupeře, plynoucí

z našich zbrklých rozehrávek a 4 minuty před koncem to vzal na sebe Jony – prakticky v zubech

donesl míček přes celé hřiště až před žateckou bránu, odkud ho Martin napálil k tyči. Závěrečnou

power-play soupeře jsme již ustáli v klidu a mohli slavit 3 body.

Bojovnost nám určitě nechybí, teď k ní ještě výrazně zlepšit naši práci s hokejkou a přidat trochu klidu

ve hře. Pak nebudeme mít problém trápit soupeře z horních pater tabulky i nadále.

Zapsal: spokojený kouč 8o)