Do posledního turnaje letošní sezony nastoupili veteráni v domácí hale Chemik. Na programu měli zápasy s Českou Lípou a Tatranem Střešovice. A tentokrát nastoupili v trochu posílené sestavě, svůj první letošní start si například připsal Jiří Hrdlička. Lovosičtí během této mise získali jeden bod za remízu s Českou Lípou.

FBC Česká Lípa – ASK Lovosice LFP 4:4

Branky a nahrávky: 8. Bezouška (Klivický), 21. Jančuk (Basl), 26. Semelka (Knol), 27. Jančuk (Bezouška) – 3. Hrdlička Jan (Zůna), 8. Hrdlička Jan, 23. Kovařík (Hrdlička Jan), 34. Pospíchal (Zůna). Rozhodčí: Heřmánek, Pekárek. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Střely na branku: 22:25. Diváků: 20. Po třetinách: 1:2, 1:1, 2:1.

Sestava České Lípy: Knol – Bezouška, Jančuk, Štál, Klivický, Trnka, Basl, Riljak, Beránek, Semelka.

Sestava Lovosic: Bergl – Hrdlička Jiří, Dvořák J., Matějka, Ponrt, Rybář, Pospíchal, Zůna, Růžička, Hrdlička Jan, Kovařík.

ASK Lovosice LFP – Tatran Střešovice 2:5

Branky a nahrávky: 33. Hrdlička Jan (Zůna), 36. Kovařík (Ponrt) – 19. Vávra (Dvořák M.), 19. Mostecký (Kopřiva), 21. Deutsch (Šádek), 32. Šádek (Mostecký), 36. Šádek (Deutsch). Rozhodčí: Heřmánek, Pekárek. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváků: 29. Po třetinách: 0:0, 0:3, 2:2.

Sestava Lovosic: Bergl – Dvořák J., Matějka, Ponrt, Rybář, Pospíchal, Zůna, Růžička, Hrdlička Jan, Kovařík.

Sestava Tatranu: Jungmann – Dvořák M., Kopřiva, Jahoda, Javůrek – Šádek, Petržela, Zelenka, Deutsch, Vávra, Mostecký.

Reportáž Honzy Dvořáka:

Lovosická hala Chemik hostila v sobotu závěrečný turnaj 1. ligy veteránů, na kterém si domácí old

boys zahráli se sousedy z České Lípy a poté s vedoucím týmem soutěže, střešovickým Tatranem.

Zápasy s FBC Česká Lípa, geografickým i tabulkovým sousedem, jsou poslední dobou hodně

vyrovnané a sobotní mač byl navíc soubojem o celkové 9. místo v soutěži. Papírové předpoklady se

plnily hned od úvodního hvizdu. Rychlé dvoubrankové vedení Lovosických po trefách Hrdličky trvalo

jen do úvodu druhé třetiny, kdy Lípa rychle srovnala a pak se šance přelévaly od branky k brance.

Šťastnější byli borci v černožlutém, vymanili se z tlaku soupeře a jednobrankový náskok jim zařídila

Kovaříkova dělovka „pod klacek“ těsně před druhou přestávkou. Ovšem nástup do závěrečné části

patřil Českolipským, kterým stačily 4 minuty na obrat zápasu. Spravedlivou remízu pak zařídil

lovosický Pospíchal, když se jako úhoř prosmýkl mezi obránci a uklidil do branky Zůnovu přihrávku.

Závěrečný zápas sezóny pak naši borci odehráli proti, v té době, lídrovi soutěže Tatranu Střešovice.

Tady byly karty rozdány úplně jinak a vzhledem k herním kvalitám soupeře nezbylo hráčům ASK než

nasadit taktiku „totální beton“. Držení míčku v zápase bylo cca 90:10 ve prospěch Tatranu, černožlutí

se k míčku dostávali sporadicky a s míčkem k bráně soupeře jen výjimečně. Zato domácí brankoviště

křižovala nebezpečné nahrávky a střely jedna za druhou. Až je s podivem, že bezbrankový stav

vydržel do poloviny zápasu. Bohužel se pak ucho utrhlo a Tatran třemi brankami v rozmezí tří minut

zápas rozhodl. V poslední třetině letošní sezóny jen zásahy Hrdličky a Kovaříka kosmeticky upravily

skóre na ještě přijatelných 2:5.

Veteráni děkují pořadatelům za bezchybné zvládnutí celého turnaje a divákům za podporu a cenné

rady, kterých se jim během zápasů z hlediště dostávalo ;o)

Zasloužený bod a se ctí zvládnutý zápas s favoritem soutěže ukončily letošní veteránskou sezónu.

Bojovnost a nasazení výborné, ale do finálové čtyřky měli Lovosičtí daleko, z velké části i proto, že

větší adrenalin, než na hřišti zažívali ve dnech před turnajem, protože poskládat tým na zápasy byla