Svěřenci trenéra Roneše se poprvé v nové sezóně představili na domácí palubovce v Chemiku. V rámci třech zápasů vyzvali týmy jako Florbal Ústí B, Louny Magenta a Česká Lípa blue. Díky dvěma vítězstvím se jim navíc povedlo postoupit pro příští kolo do vyššího výkonnostního koše!

Na samý úvod přivítali Lovosičtí rezervu Ústí nad Labem. V ní sice otevřel skóre ústecký Radek Smetana, pak už ale padaly pouze trefy z holí lovosických hráčů. Vyrovnat se povedlo Martinu Kalinovi, vedení pak pro sebe uzmuli svými góly Marek Daňo, Jonáš Krejča a Ondřej Beran.

Florbal Ústí B – ASK Lovosice LFP Yellow 1:4

Branky a nahrávky: 8. Smetana (Štěpánek) – 10. Kalina (Krejča), 16. Daňo (Wypasek), 21. Krejča (Růžička), 22. Beran (Krejča)

Druhý zápas sehráli Lovosičtí proti Lounům. Tentokrát se ale radoval soupeř, jemuž se lépe vydařila první půle. Hráči Lovosic se tedy pouze snažili dotahovat, což se jim ale příliš nepovedlo, a tedy odcházeli s porážkou 2:4.

TJ Lokomotiva Louny Magenta – ASK Lovosice LFP Yellow 4:2

Branky a nahrávky: 6. Zelený (Škaloud), 8. Krupička (Hochman), 15. Škaloud (Patta), 18. Parkman (Patta) – 17. Kalina (Daňo), 19. Mikel (Wypasek).

Poslední zápas starších žáků Yellow byl zcela jednoznačně ten nejpovedenější. Hosty z České Lípy už od počátku drželi pod tlakem, čemuž soupeř nedokázal vzdorovat a odjížděl domů s debaklem 0:10 po dvou vyrovnaných poločasech s pěti vstřelenými góly.

FBC Česká Lípa Blue – ASK Lovosice LFP Yellow 0:10

Branky a nahrávky: 1. Krejča, 4. Krejča, 6. Daňo, 9. Beran, 11. Wypasek (Daňo), 14. Dvořák (Kalina), 14. Růža (Illichmann), 15. Wypasek, 19. Krejča (Daňo), 22. Beran.

Celý průběh turnaje očima trenéra Jana Roneše:

„První domácí turnaj se nám povedlo parádně uspořádat, a to i přesto, že jsme měli trochu problémy s organizací. Onemocněli nám totiž kluci, kteří se o průběh měli starat. takže nám pomohli rodiče, za což jim moc děkuju! Oproti minulému turnaji, který se nám příliš nepovedl, jsme přidali více na pohybu na hřišti. Z toho mám velkou radost a doufám, že se budeme nadále takhle zlepšovat.”