Junioři vyrazili v sobotu velmi brzy ráno do nedaleké Krupky, kde byl jasným cílem zisk 6 bodů. Vstávání před šestou hodinou ranní a odjezd v 6:30 se hráčům nijak zvlášť nezamlouval. Pro trenéry a rodiče to připomínalo běžné vstávání do práce, jen o něco příjemnější program. V prvním zápase naši junáci narazili na silného soupeře z Děčína, se kterým se očekával vyrovnaný a bojovný zápas. Bohužel naši hráči byli první třetinu asi ještě stále doma v posteli, to vedlo k jasné převaze Děčína a výsledku 0:3 po první třetině, za kterou jsme vyprodukovali možná i dvě střely. První přestávka se tak nesla v duchu týmové porady a hesla „probuďme se“, což se ve druhé třetině naštěstí projevilo, když snížili skóre Bárta a navrátivší dvojice bratrů Peštů. Bohužel se nám nepodařilo neinkasovat a výsledkem byl smírný stav druhé třetiny 2:2, celkem tedy 2:5 v náš neprospěch. Vykřesanou naději se nám nepodařilo zúročit a na konci zápasu svítilo na tabuli nepříznivé skóre 4:8. Pozitivem byl zlepšený výkon po první třetině a fakt, že jsme Děčínu po zbylé dvě třetiny byli vyrovnaným soupeřem. Sluší se ocenit gólmana soupeře, který našim střelcům znepříjemnil den svými skvělými zákroky.

Lovosice 4:8 Děčín (0:3, 2:2, 2:3) – za Lovosice Bárta, Pešta M., Mareš a Pošík

Následovala dvouzápasová pauza, ve které se naši junioři posílili oblíbeným mléčným nápojem a probrali taktiku na svého dalšího soupeře z Loun. Vpřed je hnala také vidina zisku tří bodů a napravení dojmů z prvního zápasu. Bohužel první třetinu se ani v tomto zápase lovosickým mladým puškám nepodařilo odehrát koncentrovaně a po patnácti minutách byl stav 1:2. Je ale potřeba zmínit, že na rozdíl od první třetiny prvního zápasu už jsme si byli schopni vytvářet šance, chybělo jen seštelovat mířidla. Po první přestávce jsme to ale konečně zlomili, když jsme po dvou minutách zaveleli k obratu, vyrovnávací gól v čase 17:13 a následný gól na 3:2 v čase 17:30 soupeře zaskočily a nás naopak nastartovaly. Do druhé přestávky se našim podařilo přidat ještě 4 góly a přenést si do závěrečného dějství nadějné skóre 7:2 a tedy pohodlný náskok. Ve čtvrté minutě třetí třetiny všechny Lovosické fanoušky, hráče i trenéry potěšil dnes ve slušné formě chytající dorostenec ve službách juniorů Adam Žák, který si při trestném střílení nařízeném proti naší brance poradil s Lounským nájezdníkem a všem dodal ještě více sebevědomí. Lovosice přidaly další 3 branky a dostaly se tak na dvoumístné číslo v položce gólů a pohodlně si kráčely pro vítězství. Možná i až přílišná pohoda vedla k mírné korekci od soupeře 32 vteřin před koncem utkání, což nás ale nemuselo mrzet. Zlepšený výkon a skóre 10:3, znamenalo zisk 3 bodů a průběžné třetí místo v tabulce. Za speciální zmínku stojí již jednou zmiňovaný návrat bratří Peštů, kteří se nezúčastnili předchozích dvou turnajů a v tomto zápase ukázali, že jsou platnými členy našeho výběru, mladší z nich Šimon si v tomto zápase připsal úctyhodnou bilanci 5+2 a starší Martin mu zdatně sekundoval ziskem 2+5.

Lovosice 10:3 Louny (1:2, 6:0, 3:1) – za Lovosice 5x Pešta Š., Ultsch, Bárta, Mareš a 2x Pešta M.

Po 10 odehraných zápasech se Lovosice drží na třetím místě tabulky s 22 body. První Děčín má 24 bodů, shodně s námi a díky skóre na druhém místě Florbal Teplice s 22 body a o bod méně DDM Dynamo Teplice, kteří ale mají 2 zápasy k dobru a proto se jejich 21 bodů může brzy změnit. Příští turnaj nás čeká na domácí půdě v SH Přívozní v Lovosicích, kde vyzveme soupeře z Roudnice a Litvínova, těšíme se na podporu domácích fanoušků.