Před měsícem zahájili „Bleci“ svoji ligovou pouť v Litvínově na turnaji 1. koše, kde po heroickém výkonu dokázali remizovat s libereckými Panthers, ale v ostatních zápasech na své soupeře nestačili a podlehli jak FBC Liberec, tak Chomutovu i domácím Bivojům. Přestože porážky nebyly vysoké, ukázaly, že výkonnost prvního koše je zatím nad našimi schopnostmi a následoval zasloužený sestup do koše druhého.

 

I turnaj ve strupčické hale pro nás skončil bilancí 0-1-3, když remizovat jsme dokázali v bláznivé přestřelce s Jirkovem a nad naše síly byly oba týmy FBC Česká Lípa i teplické FD. Tady už byla hra poněkud lepší (také jsme nebyli pod tak velkým tlakem soupeřů), ale selhávali jsme v koncovce. Zvláště zápas s Jirkovem (i přes 6 vstřelených branek) byl z tohoto pohledu infarktový. Na druhou stranu skvělý výkon s Českou Lípou White byl příslibem do naší další práce, i když nakonec k bodům nevedl. Nicméně lepší skóre nám zachovalo příslušnost do koše č. 2.

 

První čtvrtinu Ligy mladších žáků zakončil náš Black team v domácím prostředí haly Chemik opět turnajem druhého koše.

Dlouho to vypadalo, že odveta proti České Lípě Pink se vydaří, ale nakonec jsme to zvládli jen za bod, když jsme nejprve promarnili spoustu šanci, poté inkasovali vyrovnávací branku 2 min. před závěrečnou sirénou a pak díky dvěma skvělým zákrokům Karmičky v samotném konci zápasu jsme soupeři nedovolili zápas otočit.

Do zápasu s FD Teplice jsme nastoupili velice vlažně, nedůrazně a tak jsme po první půli prohrávali zaslouženě 2:0. Druhá půle byla o něčem jiném, začali jsme soupeře přehrávat, srovnali skóre, ale technická chybka v závěru zápasu a následující využité trestné střílení dostalo soupeře na koně a tak jsme již podruhé museli skousnout s tímto soupeřem prohru.

Na sobotní utkání s Chomutovem bude lépe co nejdříve zapomenout…  soupeř technicky a herně na míle daleko před námi, navíc naše bojovnost a chuť do hry si vzaly dovolenou, takže 0:7 ještě není až tak špatné… a soupeřovu branku jsme snad vůbec neohrozili.

Co nám chybělo v zápase s Chomutovem, to jsme nasadili do posledního mače s Ústím. I přes nastupující únavu jsme do zápasu vlétli a podařilo se nám skórovat jako prvním. Šance na zvýšení náskoku byla, ale naše střelecké prokletí trvá, a tak jsme se nemohli soupeři dlouho utrhnout na větší rozdíl. Naštěstí nás opět podržel gólman – Krupice vyřešil několik ošemetných situací, které si pro nás Ústečáci připravili a nakonec jsme přece jen přidali druhou branku. V přesilovce, kterou jsme hodně odehráli před vlastním brankovištěm 8o( se přece jen naše útočná vozba utrhla a dotlačila míček do ústecké branky. Mohli jsme tak oslavit první výhru v lize (věřím, že nám to hodně pomůže v další cestě soutěží), připsat si tři body a tím i celkové 3. místo v turnaji.

Zatraceně ale musíme zapracovat na individuální technice a fyzické kondici, abychom mohli pomýšlet na vyrovnané souboje s týmy z vyšších pater tabulky.

Skvělý pořadatelský servis nám na turnaji udělali borci ze starších žáků a obrovský dík patří rodičům a dalším fanouškům. Jednak za pomoc s přípravou a úklidem hřiště, ale hlavně za vytrvalou podporu z hlediště! Bylo vás slyšet a hodně nám to pomohlo!!

 

Zapsal: skoro spokojený trenér 8o)