Premiérová účast čekala na lovosické dorostence v koši B. Na turnaji v Rudné u Prahy poměřili síly s Kobylisy, které znají už z předešlého koše, zároveň ale také s plzeňskými Gorilami, jež sestoupily z nejvyššího výkonnostního koše. Proti pražskému týmu se Lovosicím zadařilo a brali výhru 3:2. Gorily však byly nad síly ASK. V obou zápasech ovšem exceloval Jakub Vokál, který sám třikrát skóroval a jednou připravil šanci pro Adama Hrdličku.

Viking TJ Kobylisy – ASK Lovosice LFP 2:3

Branky a nahrávky: 6. Šustr (Holas), 29. Rychetský (Král) – 9. Vokál (Hrdlička), 33. Vokál (Dvořák), 33. Hrdlička (Vokál). Rozhodčí: Žebra, Jeřábek. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Po třetinách: 1:1, 1:0, 0:2.

Sestava Kobylis: Bydžovský – Zahradník, McIntosh, Jirásková – Rychetský, Šustr, Rosen, Šindelář, Beck, Kymla, Holas, Král.

Sestava Lovosic: Dvořák – Krejča, Vašut, Hrdlička, Roneš, Svojše, Černý, Tritthart, Ženkl, Grmela, Vokál, Kabelka, Dittrich, Galia.

ASK Lovosice LFP – FBŠ Gorily Plzeň 1:5

Branky a nahrávky: 13. Vokál (Černý) – 1. Jogl (A. Čech), 12. Fischer (Tobiáš), 19. Fuchs (Vavrík), 22. Sekyra (Fuchs), 29. Vavrík (Fischer). Rozhodčí: Grigar, Žebra. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:0. Po třetinách: 1:2, 0:3, 0:0.

Sestava Plzně: Černý – A. Čech, Fuchs, Jogl, Krepindel, Bolda, Kalivoda, Tobiáš, Altman, L. Čech, Vavrík, Sekyra, Fischer.

Reportáž trenéra Dvořáka:

Zatímco Vikingy z Kobylis jsme doma v prvním zápase porazili jednoznačně, v sobotu proti nám stál
úplně jiný soupeř a zápas byl bitvou o každý kousek hrací plochy. Navíc trocha nedůrazu v souboji a
Vikingové šli po rychlé střele ze středu do vedení. Po třech minutách se ale poprvé zapsal do statistik
Kuba Vokál, když si jeho dobře míněnou nahrávku na brankoviště srazil soupeřův gólman do branky.

Vzápětí jsme výborně ubránili oslabení a pak se nevyužité šance střídaly na obou stranách, až se opět
utrhl soupeř a chvilku před druhou sirénou si vzal podruhé vedení. Vstup do závěrečné třetiny nám
ale vyšel náramně – nejprve Karmův výhoz procedil do branky Voky a hned po buly poslal Voky do
brejku Adama, který dokonal obrat v zápase. Oba góly od sebe dělilo 10 sekund. I přes několik šancí a
soupeřovu power-play jsme minimální náskok uhájili až do závěrečné sirény a v pravém smyslu slova
vydřeli cenné tři bodíky.

V zápase s FBŠ Gorily Plzeň jsme ovšem narazili na soupeře, který nás převyšoval technicky i
rychlostně a z toho plynula i soupeřova herní převaha prakticky po celý zápas. Gorily na nás skočily
zostra a ve 14. sekundě zápasu se dostaly do vedení. Dalších 11 minut jsme odolávali nájezdům,
ubránili přesilovku a snažili se hrozit z brejků, ale soupeř se přece jen prosadil podruhé. Naše
odpověď přišla z florbalky Vokyho (koho jiného taky, že?), kterému nahrával Fíla. Bohužel pro nás to
byl poslední zápis do střelecké listiny zápasu.

Pokud se nám podařilo dostat se před gorilí branku, měli jsme problém jí trefit a pokud proti takto silnému soupeři neproměníme ani vyložené šance (všechna čest šikulovi v plzeňském brankovišti), nemůžeme pomýšlet na body.

Druhý koš prvoligové soutěže je už poněkud vyšší úroveň, ale pokud se nám povede zpřesnit a
zrychlit naši hru, určitě nebudeme v dalších zápasech bez šancí.