Po dvou venkovních turnajích v Krupce a v Lounech se lovosičtí muži konečně představí na domácí palubovce v Chemiku! Jejich soupeři budou Vipers Most a Lokomotiva Žatec, kteří jsou v tabulce těsně nad Lovosicemi. Oproti oběma ale má ASK dva zápasy k dobru. Podaří se jim navázat na lounský turnaj a uzmout dvě domácí vítězství?

S oběma celky se Lovosice utkají v letošní sezoně vůbec poprvé. Úvodní z těchto duelů odehrají proti mosteckému týmu, se kterým mají z loňského roku víc než pozitivní bilanci třech klání a třech výher. První loňský vzájemný zápas vyhrály Lovosice 6:3, blýskl se zejména Jakub Dvořák, který zaznamenal hattrick.

Další zápas byl poměrně výraznou přestřelkou. Nakonec jí ale zvládl lépe lovosický tým, který zvítězil těsně 8:7. Poslední z loňské trojice utkání zvládli Lovosičtí patrně nejúspěšněji. Mosteckým Vipers nadělili na jejich půdě desítku. A znovu se zde objevil třígólový střelec, tentokrát jím byl Jan Vokál, tehdy ještě věkově junior.

V letošním ročníku odehráli Vipers šest soutěžních duelů, v nichž si připsali dvě výhry nad Litvínovem B a Chomutovem C. Další bod pak zaznamenali díky remíze s litvínovskou rezervou. V ostatních duelech (2x Teplice B a jednou Louny), se radoval soupeř. Tím pádem Mostu aktuálně patří v tabulce pátá příčka se sedmi body na kontě.

Nejproduktivnějším hráčem Vipers je Václav Koubek, který zároveň drží post nejlepšího střelce i nejlepšího nahrávače. K tomu mu stačilo dosavadních jedenáct kanadských bodů, rozdělených mezi pět gólů a šest asistencí. Mezi třemi tyčemi se takřka pravidelně střídají Jakub Alfery a Filip Šimůnek.

I se Žatcem mají Lovosice z loňská pozitivní bilanci. V tomto případě se jedná o dvě výhry a jednu remízu. Vzájemné střetnutí ovšem byly ukázkou velkého množství vstřelených branek. V prvním z duelů Lovosice vyhrály 4:1, pak se ale rozjely naplno a ve druhém zápasu s Jazzmany zvítězily vysoko 12:3. Poslední zápas přinesl nejvíce gólů, avšak také smírný stav po 45 minutách. A to za poměru 9:9.

Právě výhra 12:3 byla v loňském ročníku pro Lovosice úplně nejvyšší. Výrazně se pod ní podepsal Jakub Malý, který skóroval hned pětkrát. V remízové přestřelce pak bral v lovosických barvách hattrick Tomáš Rudolf.

Vstup Jazzmanů do sezony je víceméně identický se vstupem Vipers. Hned na startu si připsali vysokou výhru 15:6 nad Chomutovem C, posléze ještě dokázali porazit 9:3 Jirkov. Další bod bral žatecký tým díky remíze 8:8 s Teplicemi B. Jinak nestačil dvakrát na Podbořany a jednou na Louny. V tabulce se tak nachází na čtvrtém místě jen díky výrazně lepšímu skóre oproti Mostu.

Lídry bodování Jazzmanů jsou shodně se třinácti body David Milyan a Jiří Kolář. Milyan je k tomu i s devíti góly nejlepším střelcem, Kolářova bilance činí sedm gólů a šest asistencí. Díky tomu se v počtu nahrávek drží na čele společně s Matějem Hanušem. V brankovišti Žatce zatím stál jen Pavel Sarič.

Lovosičtí zatím mají za sebou o dva zápasy méně oproti svým soupeřům. Nastoupili zatím jen do dvou dvojutkání v Krupce a v Lounech. Z hlediska výsledků se ovšem jednalo o dva diametrálně odlišné turnaje. Poprvé Lovosice na body nedosáhly, když podlehly 2:6 Roudnici a 4:6 Teplicím B. Následně naopak braly šest bodů díky výhrám 9:4 nad Chomutovem C a 8:2 nad Jirkovem.

Letošním dosavadním tahounem bodování Lovosic je Ondřej Futera, jehož bilance činí jedenáct kanadských bodů, jež rozdělil mezi šest gólů a pět asistencí. Mezi třemi tyčemi pak dostávají rovnou příležitost Adam Žák a Radek Špiřík.

Podaří se Lovosickým v úspěšnosti navázat na lounský turnaj a na vzájemné zápasy s oběma soupeři v minulé sezoně? Sobotní zápasy budou na programu v Chemiku v 10:30 a ve 14:00. Pokud se náhodou nedostanete do Lovosic, připraven bude i živý přenos na platformě Český florbal TV.