Tým mužů se nám poprvé představil s novým trenérem Jirkou Holubem ve 2. kole Poháru Českého florbalu na domácí půdě.

Na poslední prázdninový den připadl zápas, jehož obsazení určily výsledky zápasů pohárových skupin. Naši muži prošli do 2. kola ze třetího místa skupiny G a soupeřem jim byl vítěz skupiny H – Florbalová akademie MB.

Na střely vyrovnaná první třetina byla spíše v režii hostů, kteří drželi míček, ale většinou naráželi na dobře organizovanou lovosickou obranu. Domácí se snažili hrozit z brejků, žádný ale nedotáhli do úspěšného konce. Jediný zásah se nakonec podařil přece jen hostům, kteří v 15. minutě nahodili míček od půlky hřiště a ten propadl skrumáží v brankovišti až do sítě domácí branky.

Druhou třetinu ovlivnila série vyloučení proložená i trestným střílením. Více se v bránění procvičili naši chlapci a obstáli na výbornou. Aktivní hrou ubránili i téměř minutové oslabení 5 na 3, navíc Kuba Rudiš v bráně předvedl svou fazónu, když vychytal boleslavského střelce při trestném střílení. Přes 50 diváků v hale další branky nedočkalo.

Závěrečná část byla opět přetlačovaná. Střelecky téměř vyrovanané skóre 6:9 přece jen přineslo další zásah. Bohužel přes veškerou snahu našich střelců jsme to nebyli my, kdo skóroval. Dvě minuty před koncem základní hrací doby se podruhé trefili hosté, kteří po krosové nahrávce střelou z první rozhodli. Do té doby se hráči ASK zvýšeným útočným úsilím dostali do několika slibných náznaků šancí, ale nepovedlo se jim je dovést do úspěšného konce. Soupeř si tak zaslouženě odvezl postup do dalšího kola po fotbalovém výsledku 0:2.

Ani přes porážku se ale naši borci nemusí za předvedenou hru stydět. Proti loňské sezóně, a i prvním zápasům poháru, bylo vidět zlepšení v obranné činnosti celého týmu. Navíc zápas skvěle vyšel našemu gólmanovi. Bohužel nás zradila koncovka, ve které si kluci nedokázali vyhovět, připravit si nebezpečnější střelecké pozice a prosadit se přes důraznou obranu Boleslavi. Určitě je do dalších zápasů na čem stavět a můžeme se těšit na ligové zápasy v Divizi A. Na první z nich se můžete přijít podívat do Chemiku v sobotu 15.9.2019 od 11:00 h.

Autor: Jan Dvořák