Do prvního zápasu vstoupili muži ASK Lovosice LFP proti západočeským Rokycanům, které donedávna hrály divizní soutěž, před nadcházející sezonou ovšem spadly do Regionální ligy mužů Plzeňského kraje.

Jako první se dostali do vedení hráči Lovosic, a to v čase 5:40 zásluhou Ondřeje Futery, který dorazil mezi tři tyče přesnou přihrávku od Jana Vokála. Rokycanští ale ještě do konce první třetiny otočili a do té druhé vstupovali s náskokem 2:1. Pak už ale padaly góly především ze strany Západočechů, kteří nakonec dokráčeli k výhře 7:2. O druhou lovosickou trefu se postaral díky využité přesilovce v 42. minutě Jan Kotán.

ASK Lovosice LFP – FBC Rokycany 2:7

Branky a nahrávky: 6. Futera (Vokál), 42. Kotán (Vodenka) – 7. Fiala (Bendek), 11. Egermaier (Hajšman), 18. Boháč (Hajšman), 37. Bendek (Fiala), 40. Hajšman (Mašek), 43. Kozelka, 44. Bendek (Hajšman)

Lovosice: Klouda – Helis, Hozák, Kotán, Ultsch M. – Vokál, Futera, Čapek – Pešír, Vodenka, Ultsch T. – Pošík, Hladký, Grmela. Trenér: Vodenka.

Rokycany: Štochl – Bendek, Štván, Vitouš, Nový, Mašek, Fiala, Kozelka, Boháč, Egermaier, Houdek, Hajšman. Trenér: Štván.

Druhé klání bylo pro Lovosické proti soupeři papírově nejtěžšímu. Kadaňští Kati jsou stabilním účastníkem divizní soutěže a každoročně se pokoušejí o návrat zpět do Národní ligy. A jejich převaha byla znát už od první chvíle. Po dvou úspěšných souhrách Lenkeho a Cvekla vedli v třetí minutě 2:0. Florbalisté Lovosic se ale vždy zkraje druhé a třetí třetiny soupeři přiblížili, nejprve na 2:1, později na 5:3. Kadaň se ovšem nakonec radovala z konečného výsledku 9:3.

FBC DDM Kati Kadaň – ASK Lovosice LFP 9:3

Branky a nahrávky: 1. Lenke (Cvekl),  3. Lenke (Cvekl), 9. Budák (Štěrba), 27. Kalach (Cvekl), 30. Dundr (Apolen), 35. Michálek, 35. Štěrba, 40. Cvekl (Kalach), 41. Jäschke (Štěrba) – 19. Ultsch M. (Čapek), 31. Hozák (Ultsch T.), 33. Helis (Hladký).

Kadaň: Šimko – Kalach, Michálek, Mock – Jäschke, Lenke, Budák, Pokorný, Šebek, Apolen, Dundr, Kolitsch, Synek, Štěrba, Káčerik, Cvekl. Trenér: Štěrba.

Lovosice: Žák – Helis, Hozák, Kotán, Ultsch M., Vodenka – Pešír, Futera, Čapek – Pošík, Budaj, Ultsch T. – Vokál, Hladký, Grmela. Trenér: Vodenka.

Nedělní den zahájili hráči Lovosic proti nováčkovi Regionální ligy mužů z Podbořan. Nad Mocnými Tuleny už v jednu chvíli vedli 4:1 po dvou trefách Jakuba Dvořáka, dále jedné Jakuba Malého a Ondřeje Futery. Hosté se ovšem posléze nadechli a třemi góly během tří minut dokázali srovnat na 4:4. Lovosičtí se sice znovu dostali do vedení díky Matěji Čapkovi, soupeř otočil na 5:6. Důležitý vyrovnávací gól na konečných 6:6 tak přišel v čase 43:16 z hole Lukáše Roneše. Lovosičtí tak vybojovali důležitý bod v cestě za postupem do 2. kola.

ASK Lovosice LFP – Mocní Tuleni Podbořany 6:6

Branky a nahrávky: 1. Malý (Ultsch T.), 23. Dvořák (Hladký), 24. Futera (Čapek), 24. Dvořák, 38. Čapek (Pešír), 44. Roneš (Pešír) – 21. Krob (Martinovský), 24. Molcar (Muselík), 27. Kopp (Molcar), 28. Molcar, 38. Kučera T. (Kučera J.), 39. Kučera T. (Martinovský).

Lovosice: Klouda – Helis, Hozák, Kotán, Pešír, Roneš, Ultsch M. – Malý, Futera, Ultsch T. – Vokál, Dvořák, Čapek – Pošík, Hladký, Grmela – Vodenka. Trenér: Vodenka.

Podbořany: Bláha (24. Švátora) – Danda, Chodura, Havlík, Tien, Myška, Petrok – Molcar, Kučera M., Muselík, Kučera T., Kotlan, Kopp, Krob, Marhold, Čermák, Martinovský. Trenér: Lindner.

V posledním zápase šlo Lovosickým o všechno. Vzhledem k tomu, že se Podbořanům povedlo porazit Rokycany, museli svěřenci trenérů Vodenky a Kotána následné utkání s Hořovicemi bezpodmínečně vyhrát. Vývoj zápasu tomu ale příliš neodpovídal. Lovosičtí se sice jako první dostali do vedení zásluhou Jana Vokála, nicméně už o půlminuty později Hořovice srovnaly, následně i otočily skóre ve svůj prospěch. Lovosické dorovnání, opět z Vokálovy hole, už bohužel nepomohlo a pro letošní ročník tak pro ně Pohár Českého florbalu skončil. Teď mají před sebou více jak dvouměsíční pauzu, neboť první soutěžní utkání odehrají až 28. října.

FbC Red Dragons Hořovice – ASK Lovosice LFP 2:2

Branky a nahrávky: 13. Dušek (Routa), 29. Fišer (Rácz) – 12. Vokál (Čapek), 41. Vokál (Dvořák)

Hořovice: Pužman – Routa, Horký, Lukavský, Farář, Rácz, Zajíček, Sudík, Plecitý, Horký, Fišer, Sojka, Firýt, Trejbal, Dušek.

Lovosice: Špiřík (31. Žák) – Kotán, Ultsch M., Hozák, Malý, Helis – Vodenka, Futera, Roneš, Pošík, Hladký, Dvořák, Grmela, Čapek, Pešír, Vokál, Ultsch T.. Trenér: Vodenka.