Na lovosické muže čeká náročný úkol. Na hale v Lounech se postaví první Roudnici a druhým Lounům. S oběma už jednou hráli a oběma podlehli, proto jim nyní mají co vracet. Podaří se jim nyní tyto soupeře porazit a zamotat tak boj o první příčky tabulky Regionální ligy?

Nejprve se Lovosice utkají s Roudnicí nad Labem, se kterou zahajovaly aktuální ročník úplně prvním soutěžním duelem. Na turnaji v Krupce ovšem pouze dotahovaly ztrátu, na 1:3 se dokázal prosadit Pavel Vodenka, následně na konečných 2:6 upravil skóre Tomáš Hladký šest vteřin před závěrečným hvizdem. Poměrně dlouho se ale čekalo na úvodní branku, Roudnice se prosadila až v čase 14:04.

Roudnice už v té době měla jeden turnaj za sebou, na kterém podlehla Lounům a v přestřelce přemohla Chomutov C. Mimo to ještě později podlehla rezervě Litvínova a v posledním klání remizovala s Jirkovem. Jinak byla ve všech ostatních zápasech stoprocentní a s 34 body se drží na čele tabulky. Druhé Louny se jí ale derou na paty, neboť mají jen dvoubodovou ztrátu, navíc dva zápasy k dobru.

Nejproduktivnějším hráčem Roudnice je s 38 body Ondřej Cvekl, který zároveň díky 23 vstřeleným brankám drží post nejlepšího střelce. Jen na pozici nejlepšího nahrávače se drží s 18 asistencemi Daniel Pilař. V brance se pak objevili hned čtyři gólmani, z nichž nejvíce prostoru dostali Matěj Fišer a Daniel Castrillo, dva zápasy odchytal junior Jakub Pavlíček a zbylý jeden pak Karel Cílek.

S lounskou Lokomotivou se Lovosičtí střetli zatím také jen jednou, a to na posledním turnaji loňského kalendářního roku v Chomutově. I v tomto případě ovšem Louny zvítězily, a to 5:1. O jediný gól Lovosic se postaral Ondřej Futera.

Lounští letos podlehli jen Roudnici nad Labem, o další dva body přišli kvůli remíze s Litvínovem B. V ostatních deseti duelech bodovali naplno a patří jim tedy druhé místo tabulky s 31 body na kontě.

Na čele lounské produktivity se hřeje Marek Smištík díky 39 kanadským bodům. Více nasbíral asistencí, a to 22, čímž mu patří i post nejlepším nahrávače svého týmu. Nejlepším střelcem je ale osmnáctigólový Aleš Linka. Do první pětky bodování se zařadil i exlovosický Lukáš Hauf, který zasáhl do jedenácti klání a připsal si devět gólů, k tomu šest asistencí. V brankovišti se pak střídají Tomáš Gieszmann a Václav Frajt.

Tým Lovosic mimo úplně prvního a dosud posledního turnaje získával pravidelně alespoň tři body. Právě poslední turnaj Lovosickým nevyšel dle představ a v obou odehraných zápasech soupeři podlehli, Litvínovu B 1:9 a Podbořanům 2:7. S bilancí pěti výher, jedné remízy a šesti proher tedy ASK patří šesté místo tabulky, přičemž vybojovalo šestnáct bodů.

Nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem lovosického týmu je Ondřej Futera. Na kontě má 22 bodů, z čehož se šestnáctkrát gólově prosadil. Nejlepším nahrávačem je hrající trenér Pavel Vodenka díky devíti přesným gólovým přihrávkám. I brankoviště je doménou třech maskovaných mužů, a to Adama Žáka, Radka Špiříka a Jana Tlachny.

Zvládne lovosický celek zaskočit favority a třeba se i dotáhnout na širší špičku tabulky? První zápas v lounské hale začne v 9:30, druhý posléze v 12:45. Jeho průběh můžete sledovat na webu a v aplikaci Českého florbalu.