Další náročný úkol čeká na dorostence, kteří na startu dalšího košového kola vyzvou nováčka 1. ligy pražský tým Butchis a k tomu Hurrican Karlovy Vary, jemuž jistě mají co vracet z předchozího kola. Podaří se Lovosickým navázat na předešlý výlet do Plzně a uzmout hned na začátku dvě vítězství?

Do prvního zápasu vstoupí hráči Lovosic proti týmu Butchis, pro něhož to bude premiéra v prvním výkonnostním koši. Pražané začínali sezonu v koši třetím a bez jediné prohry postoupili v rámci dvou košových kol do nejvyšší úrovně výkonnosti. Pouhé dva body ztratili za výhru na nájezdy nad Kadaní v třetím koši a nad Panthers Praha v koši druhém. Navíc se mohou pochlubit největším počtem vstřelených gólů a zároveň nejmenším počtem obdržených v ligové konkurenci.

Ofenzivu Butchis vede dvojice Jakub Fořt a Patrik Vodrážka. První zmiňovaný nasbíral nejvíce kanadských bodů, a to čtrnáct za osm gólů a šest nahrávek. Druhý je pak nejlepším střelcem svého týmu. Do branek soupeřů umístil už dvanáct míčků. Tím mu také patří druhé místo v ligové tabulce střelců. Brankoviště Pražanů pak povětšinou patřilo Jakubu Vondrovi, za něhož ve třech zápasech zaskočil Matěj Žufníček.

S druhým soupeřem má lovosický tým poměrně trpkou zkušenost z předchozího kola. S karlovarským Hurricanem se utkal v posledním kole na palubovce plzeňské Slavie. Celek z lázeňského města totiž dokázal zvítězit 8:4. Lovosičtí měli dobře rozehranou první třetinu, v níž po dvou trefách Jana Fouska a jedné Filipa Černého vedli 3:2. V té druhé ale Karlovy Vary otočily na 5:3 a Lovosice už musely jen dotahovat. Blízko k tomu měli při trefě Jakuba Vokála na 4:6, avšak v závěru ještě dva góly inkasovaly a lehce si tak zkomplikovaly cestu za udržením prvního koše. O to pak úspěšně zabojovali v posledním ze čtveřice utkání proti domácí Slavii Plzeň.

Karlovarský tým mimo zápasu s Lovosicemi těsně zvítězil v západočeském derby nad Plzní, již přestřílel 5:4. Bonusový bod, díky kterému se udržel v prvním koši, pak uzmul v souboji s Chomutovem, jemuž podlehl na nájezdy 3:4. Hořkost porážky tak do plného doušku musel vypít pouze v klání s Bohemians, kteří zvítězili 8:4.

I Hurrican má vedoucí ofenzivní dvojici, která se o vůdčí pozice spravedlivě dělí. Nejproduktivnějším hráčem Karlovarských je Rudolf Voják s dvanácti body za vyrovnaný počet šesti gólů a šesti nahrávek. Nejlepším střelcem pak Jaroslav Krechňák s osmi vstřelenými brankami. Valnou většinu utkání strávil v karlovarské brance Marek Matějka. Jen ve dvou případech se mezi tři tyče postavil Denny Šimon.

Lovosičtí do tohoto kola vstupují z pozice obhájce prvního místa z předešlého košového kola. Už v jeho první části dokázali porazit vysoko 7:0 Chomutov a následně i vůbec poprvé v nejvyšší soutěži Bohemians 6:2. Přesto kvůli ostatním výsledkům neměli jistotu udržení v prvním koši. A krapet si situaci zkomplikovali prohrou 4:8 s Karlovými Vary. Paradoxně se tak dostali do situace, kdy v případě výhry by košové kolo vyhráli, avšak v případě úplné ztráty bodů by spadli do koše druhého. Naštěstí se povedlo to první a Lovosice porazily Slavii Plzeň 3:0.

Lídrem lovosické ofenzivy je Adam Filip Hrdlička díky získaným šestnácti kanadských bodů. Deset z toho činí vstřelené góly, zbylých šest pak asistence. Patří mu tak i pozice nejlepšího střelce Lovosic a řadí se do pětice nejproduktivnějších hráčů soutěže. V počtu nahrávek ovšem Lovosicím, i celé první lize vévodí Jan Fousek s osmi gólovými přihrávkami. Většinu zápasů odchytal Radek Dvořák, který hned dvakrát během osmi zápasů vychytal čisté konto. Pouze jednou za něj zaskočil Jiří Nipauer.

Podaří se dorostencům být v pražské Bublina areně úspěšní? Hned na startu mají jedinečnou příležitost být prvním týmem, který v letošní sezoně porazí Butchis. V druhém klání pak mají co vracet Karlovým Varům. Úvodní zápas začíná v 13:00, druhý boj pak v 16:00. Oba zápasy můžete sledovat v online přenosu na webu a v aplikaci Českého florbalu.