Lovosičtí veteráni se tradičně zúčastnili turnaje Prague Masters, přičemž v letošním roce ve třech kategoriích – nad 35 let, nad 40 let a nad 45 let. A nutno říct, že představení to bylo víc než úspěšné, domů do Lovosic odvezli hned dvě bronzové medaile, v kategoriích nad 40 a nad 45 let.

Nejstarší lovosický výběr vstoupil do kolotoče dění pozvolna a v prvních dvou zápasech na vítězství nedosáhl. Hned v úvodní den totiž podlehl holandskému Haagu 1:4 a lotyšskému celku Eskurzeme dokonce 1:9.

Na druhý den se ovšem Lovosičtí vyspali o něco lépe a na výsledcích to bylo hned znát. V přestřelce zvládli porazit 6:5 slovenské Košice a díky tomu postoupili ze třetího místa do vyřazovacích soubojů. Ještě ten den hrála nejstarší lovosická veteránská kategorie osmifinálový souboj proti týmu Roude Leiw Luxembourg, který dospěl až do samostatných nájezdů a Lovosice zvítězily 6:5.

Další dvojice zápasů čekala na nejstarší lovosickou veteránskou kategorii na svátek sv. Martina 11. listopadu. Už v 8:30 ve čtvrtfinále našla recept na finský celek PRO-09, jehož porazili 4:2. Díky tomu jí ještě týž den čekalo semifinále proti švédskému výběru Mora IBK Legends. A až v něm narazila a soupeři podlehla těsně 2:3. I tak si ale Lovosičtí domů odvezli cenné bronzové medaile

Soupiska týmu:

Josef Capoušek, Vladimír Cikner, Jan Dvořák, Roman Fousek, Libor Hejhal, Petr Hrabánek, Jan Hrdlička, Ondřej Peca, Jiří Tritthart, Miloslav Táborský, František Vokál, Petr Volák a Luděk Šantora.

Ještě o malý kousek úspěšnější, vzhledem k průběhu turnaje, byl „juniorský“ výběr nad 40 let. Ten hned na úvod ovládl oba dva duely prvního dne, navíc v nich ani jednou neinkasoval. Nejprve porazil Havířov 3:0, následně norský Brodd 2:0 a s tímto mohl vstoupit do posledního skupinového klání následující den.

Se skupinou se ovšem rozloučil ve velkém stylu, sice v zápasu s Torza Sorry poprvé inkasoval, avšak soupeři nadělil hned osm branek a z prvního místa postoupil do osmifinále. V něm ještě v pátek narazil na pražské Kobylisy a ve vítězné cestě pokračoval, když Pražany porazil 2:0.

Lovosická vítězná série této kategorie neustala ani v dopoledne následujícího dne, kdy „junioři“ vyzvali slovenský Technik Košice ve čtvrtfinále a svůj postup dále stvrdili výhrou 5:1. Svého přemožitele tak našli až v semifinále, v němž proti nim nastoupila také dosud neporažená Hlásná. Ta ovládla i tento duel poměrem 4:2 a na Lovosice tak i v této kategorii připadly bronzové medaile.

Soupiska týmu:

Jiří Beneš, Michal Gregor, Michal Hloušek, Jan Kovařík, Zbyněk Krystin, Miloš Matějka, Petr Petráš, Tomáš Plzák, Jan Ponrt, Petr Rezek a Jan Rybář.

Do třetice Lovosičtí do akce nasadili i „dorostenecký“ tým v kategorii M35+. Ten první den kopíroval své nejstarší spoluhráče a také v obou zápasech na body nedosáhl. Nejprve podlehl Dynamu 1:8, následně Warriors 2:11.

Na závěr skupiny si ale přeci jen jedno vítězství připsali. A to navíc poměrně cenné, protože bylo nad pozdějším finalistou, estonským celkem SHK Drinkgeld. Ten Lovosičtí porazili poměrně jednoznačně 5:0 a ze třetího místa vstoupili do osmifinále play-off. Už v něm ovšem těsně nestačili na 1. SC Tempish Vítkovice Mustang a po prohře 2:3 se s Prague Masters loučili.

Soupiska týmu:

Pavel Bajcura, Lukáš Bartůšek, Martin Bergl, Radoslav Budaj, Jakub Hemza, Pavel Kadlec, Radek Kamenický, Ivo Kubačák, David Lorenc, Luděk Pospíchal, Štěpán Růžička, Ladislav Urban, Martin Vít a Miroslav Zůna.