Po týdenní pauze se junioři dostali opět do akce. Na turnaji v Krupce jim tentokrát byli soupeři Děčín a liberečtí Panteři. Dva týmy z horních pater tabulky. A s oběma si Lovosičtí dlouho věděli rady, výsledkem čehož tak byli dvě přestřelky. Z té první vytěžily Lovosice bod, ve druhé pak jen těsně o jednu branku soupeři podlehly.

ASK Lovosice LFP – 1. FBC DDM Děčín IV 5:5

Branky a nahrávky: 6. Svojše (Hladký), 23. Pizúr (Roneš), 33. Vokál (Svojše), 44. Svojše (Pfeifer), 45. Svojše (TS) – 13. Rathousky (Loubek), 17. Dej (Slánský), 23. Rathousky (Sochor), 33. Loubek (Slánský), 44. Plechatý. Rozhodčí: Váňa, Mucha. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Střely na branku: 16:41. Diváků: 6. Po třetinách: 1:1, 1:2, 3:2.

Sestava Lovosic: R. Dvořák – Krejča, V. Dvořák, Svojše, Roneš, Pfeifer, Bureš, Grmela, Vokál, Pošík, Vandrovec, Pizúr, Galia, Hladký.

Sestava Děčína: Váca – Loubek, Plechatý, Dej, Zvěřina, Sochor, Rathousky, Zikmund, Slánský, Mašek, Bräuer, Kostka.

FBC Panthers Liberec – ASK Lovosice LFP B 5:4

Branky a nahrávky: 12. Svatuška, 18. Haken (TS), 19. Hloušek (Horan), 19. Soroka (Holomoucký), 41. Horan – 25. Roneš (TS), 30. Hladký (Pizúr), 38. Vokál, 44. Hladký (Pizúr). Rozhodči: Mucha, Váňa. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. Střely na branku: 34:19. Diváků: 37. Po třetinách: 1:0, 3:2, 1:2.

Sestava Liberce: Abrt – Císařovský, Holomoucký, A. Petr, Horan, Hloušek, D. Petr, Svatuška, Soroka, Haken, Mečíř.

Sestava Lovosic: Žák – Krejča, V. Dvořák, Svojše, Roneš, Pfeifer, Bureš, Grmela, Vokál, Pošík, Vandrovec, Pizúr, Galia, Hladký.

Reportáž Honzy Dvořáka:

Sobotní výjezd do Krupky dopadl pro naše juníky nakonec jednobodově i když více bodů bylo na

dosah. Nejprve si kluci dali odvetu s Děčínem, který minulý týden porazili 5:2. A i když jsme proti

minulému týdnu výrazně obměnili sestavu, náš výkon tím neutrpěl a v 6. minutě nás Svojšák poslal do

vedení. Děčín ještě do přestávky srovnal krok, když jsme neutěsnili střed hřiště a prošla krosová

přihrávka. A ve druhé části přitopil pod kotlem, takže rychle utekl do dvoubrankového vedení. Na

kontakt nás po pěkné spolupráci dostal Míra, který na bližší tyč procedil nahrávku Lukyho Roneše.

Třetí třetina ve znamení naší bojovnosti, hned v úvodu po Karmově výhozu faul Děčínských a náš

nájezd, leč Mouka neproměnil. Naštěstí do minuty bylo srovnáno, Svojšák krásně nabil zpoza branky

Vokymu, který už neměl problém trefit prázdnou. Bohužel jsme se opájeli vyrovnáním tak mocně, že

soupeř hned po buly utekl a opět šel do vedení. A navíc, když jsme slušně rozehráli power-play,

stačilo menší nedorozumění a soupeř vedl opět o dva góly. V tu chvíli (2,5 minuty před koncem) by na

nás nikdo nevsadil zlámanou grešli. Ale kluci se neskutečně hecli. Do půl minuty bylo srovnáno.

Svojšák se převtělil z nahrávače na střelce a krásný Adamův míček zpoza kasy do ní uklidil. Pak si Míra

řekl, že z toho udělá drama, osekal soupeře a minutu a čtvrt před koncem šel bručet. Ale jestli nám

něco dnes šlo, tak to byla oslabení. Kluci ustáli děčínský tlak, Karma si našel míček ve skrumáži a

poslal Póšu do brejku – faul – nájezd pro nás – 5 sekund do sirény. A když to někomu v zápase lepí,

tak proč ho neposlat na nájezd. Ano, hádáte správně, Svojšák si chladnokrevně položil gólmana a

srovnal. Závěrečných 5 sekund do konce zápasu už jsme zvládli a mohli slavit bod.

S lídrem soutěže, libereckými Panthers, jsme začali vyrovnaně, a i když byli Liberečtí více na míčku,

dařilo se nám jejich tlak otupit. Jedna střela sice prošla ale i s jednobrankovým mankem se dalo hrát

v pohodě. My jsme ale začali úplně zbytečně plašit, každý měl pocit, že musí mančaft zachránit a

výsledkem byla z naší strany nekoukatelná holomajzna. A protože jsme se nepoučili a i do druhé

třetiny jsme vletěli jak splašení a odevzdávali míčky soupeři, přišel trest. Panteři se během 2 minut

trefili 3x a nás to stálo zápas.

Nicméně ani ztráta čtyř branek nás nesrazila, paradoxně jsme se konečně uklidnili a začali hrát více na míčku. A výsledek se brzo dostavil. Vyloučení soupeře jsme sice

nepotrestali, ale následně jsme vytáhli naši tajnou zbraň – Míru. Ten zase fauloval a šel si sednout a v oslabení gólman, tentokrát Adam, výhozem založil brejk, který Liberečtí zastavili jen za cenu

nájezdu. Luky Roneš s klidem proměnil. A když se do přestávky urval ještě Mouka, profrčel po mantinelu a zavěsil, ztráta už nebyla tak hrozivá.

V půlce závěrečného dějství (to už jsme dohrávali bez zraněných Svojšáka s Matějem) bylo ještě lépe – Voky se trefil i v tomto zápase a bylo zaděláno

na drama. I když liberecký šikula vymíchal naši obranu a dal na 5:3, kluci se nesložili a posledních pět

minut odehráli víceméně na soupeřově půlce. Mouka se ještě stihl rozloučit s černožlutým dresem

gólem na 4:5, bohužel dále už náš závěrečný nápor úspěšný nebyl. Jony v posledních sekundách trefil

gólmana jen do masky a tak si soupeř pod Ještěd odvezl všechny body.

Dnes tedy jen za bod, ale chci vyzvednout bojovnost a morálku kluků, kteří se ani při nepříznivém

vývoji zápasů nesložili, rvali se body do poslední sekundy a dokázali potrápit oba soupeře z čela

tabulky.

Tradiční dík pak míří na tribunu fanouškům za podporu během obou zápasů a samozřejmě za pomoc