Jedna výhra, jedna prohra. Tak zněla bilance Lovosic z úvodní části třetího košového kola, v němž poměřili síly s Butchis a Hurricanem Karlovy Vary. Pražany dokázaly porazit 3:1, kdežto na západočeský celek těsně nestačili a podlehli mu 3:4. Tentokrát tak ještě musí zabojovat o udržení v elitním koši. Proti nim budou stát Bohemians Praha a Ústí nad Labem.

První duel sehrají svěřenci trenérů Hrdličky, Hrdličky a Fouska proti domácím Pražanům. Ti jsou také spolu s Lovosicemi jedinými týmy, které dosud neopustily brány elitní výkonnostní kategorie v této sezoně. V celkovém součtu se jim ale daří o malý kousek lépe, na kontě mají o jeden kvalifikační bod více, proto se drží na čele tabulky, kdežto ASK patří druhé místo.

Zelenobílí rozehráli aktuální košové kolo poměrně úspěšně. Na jeho startu si, obdobně jako Lovosice, připsali výhru nad Butchis, avšak v jejich podání 6:4. Následně ve druhém utkání porazili Ústí nad Labem 7:3 a jako jediný tým z celé pětice uzmuli dvě výhry.

Ofenzivu klokanů táhne Martin Bugala s šestnácti kanadskými body, rozdělenými mezi sedm gólů a devět nahrávek. Řadí se tak i do pozice nejlepšího asistenta svého týmu. Nejlepším střelcem je ovšem s osmi trefami Petr Vincenz. V brance dostávají rovnou příležitost Tomáš Novák a Sebastian Štosek. Daří se ovšem o něco více prvnímu zmiňovanému, a to díky úspěšnosti 86,21 %. Úspěšnost Štoska pak činí rovných 80 %.

V letošním ročníku se Bohemians střetly s Lovosicemi zatím dvakrát. Poprvé z toho byla těsná výhra Pražanů 4:3, napodruhé se zadařilo víc černožlutým, kteří si připsali první vzájemnou výhru ze všech dosavadních zápasů (i minulé sezony) a duel ovládli poměrem 6:2.

Druhý soupeř se vrátil do elitního koše po jednom odehraném košovém kole, které strávil v druhé výkonnostní kategorii. Po svém návratu si ústecký tým připsal výhru 11:8 v přestřelce nad Karlovými Vary. Pak ale nestačil na Bohemians a právě s karlovarským Hurricanem a Lovosicemi tvoří trojlístek celků s jednou výhrou, z nichž ovšem jen dva mohou zůstat v prvním koši, za předpokladu, že se udrží Pražané.

Nejproduktivnějším hráčem ústeckého týmu je David Černý díky devíti kanadským bodům. Ty nasbíral za šest gólů a tři asistence, čímž mu také náleží momentální koruna krále střelců Ústí. Jen v počtu nahrávek je na čele Dominik Olexa se šesti asistencemi. V brance Ústeckých se zatím vystřídali tři maskovaní muži, Václav Jelínek (úsp. 71,79 %), Tomáš Kremlík (úsp. 70,21 %) a Lukáš Rybníček (úsp. 57,14 %). Všichni tři dostávají víceméně shodnou minutáž.

Derby mezi Lovosicemi a Ústím bylo v této sezoně zatím k vidění jen jediné, a to hned na jejím startu. Vyrovnanou bitvu na palubovce v Krupce nakonec zvládl lépe lovosický celek, který zvítězil 6:5 v samostatných nájezdech.

Jak bylo psáno v úvodu, Lovosičtí úvodní část kola v Bublina Areně zakončili výhrou nad Butchis a prohrou Karlovými Vary. Kvůli výhře Ústí nad Západočechy také nemají úplně ideální výchozí pozici pro udržení. Minimálně výhra v derby by tak víc než přišla vhod.

Po nějaké době došlo na lovosické straně k rozšíření čela tabulky kanadského bodování. Oba lídři mají naprosto shodně dvacet bodů, z toho dvanáct gólů a osm asistencí a společně vévodí všem třem sledovaným statistikám. K Adamovi Filipovi Hrdličkovi se tak na vrchol dostal i Jan Fousek.  Zároveň jsou i oba nejproduktivnějšími hráči prvního ligového koše.

Brankoviště Lovosic je takřka výsadní doménou Radka Dvořáka, který je s 88,76 % také nejúspěšnějším ligovým gólmanem. Kromě toho má i nejnižší průměr obdržených gólů na zápas (2,11) a jako jediný z ligových brankářů také dvě čistá konta. Pouze jednou za něj zaskočil Jiří Nipauer. Jeho průměr obdržených branek tak činí rovných osm.

Podaří se Lovosicím navázat na předchozí plzeňské košové kolo a zvítězit nad Bohemians, ideálně to pak i doplnit pojistkou v podobě výhry nad Ústím a tím se zachránit v prvním koši i pro další kolo? Obě střetnutí jsou na programu opět v pražské Bublina Areně, přičemž první v 10:00, druhé ve 13:00. Jejich průběh je možné sledovat i přes web či aplikaci Českého florbalu.