Po pouze jednobodovém výletu do Mostu si naši dorostenci chtěli spravit chuť na turnaji v Roudnici, kde se střetli s B-týmy Ústí a Teplic.

Téměř 8 minut se čekalo na branku v úvodní zápase s Ústím až se po Ondřynově nahrávce prosadil Hraboš. A když v poslední minutě uspělo duo Hrdla-Fousáč a krátce po nich i Táda, měli jsme hned klidnější přestávku. Druhá třetina se nesla ve znamení sedmiček – 7 sekund trvalo tandemu Hrdla-Hraboš než se po úvodní buly dostal k zakončení, přesně po 5 minutách (5:07) přidali zásah Táda se Svojšákem a po dalších 50 sekundách (5:57) se premiérově v kariéře trefil po samostatné akci Filip (gratulujeme!!). Sedmičkovou linii pokazili Ulčák s Matesem, kteří zařídili sedmou branku v čase 14:26 (taky mohli sekundu počkat…). Jen škoda, že v polovině zápasu pocuchali Ústečáci čisté konto Tonymu – po našem propadnutí na půlce to soupeřův útočník trefil přesně do šibenice.  Poslední třetina z naší strany bezchybná dozadu a dvě branky přidali ještě Kříža po Hrabošově pasu a Mates, kterému namazal Hrdla. Zápas odehraný s přehledem a bez větších komplikací.

A právě to nás nejspíše ukolébalo, navíc když jsme první dvě minuty zápasu proti Teplicím nepustili soupeře na naši půlku. Jenže hned jak se k nám soupeři dostali, přišlo zbytečné vyloučení a v něm Křížův vlastňák… Tonda si ještě ani nesáhl na míček a už ho musel lovit ze sítě. A za 20 sekund bylo ještě hůře – nepokrytý Tepličák uklidil nahrávku zpoza brány za Tondu podruhé. Teprve pak se naše hra uklidnila a rychlý výpad Póši s DD přinesl kontaktní gól. Po chvíli urputného boje pak vyrovnal Voky ve spolupráci s Fousáčem, ale naše další chyba při bránění pomohla opět do vedení Teplicím. Až ve druhé třetině jsme otočili zápas v náš prospěch – Hrdla dva zásahy, které mu připravil Ondřyn a ten přidal také dvě trefy (první po Alexově asistenci). Obrana tentokrát bezchybná, Tony pochytal co prošlo a hned se nám dýchalo lépe. V poslední třetině plichta, nejprve Petr v přesilovce dorazil skákající míček a poslední slovo měl pět minut před koncem soupeř. Pak už se nic zvláštního nestalo a tak další 3 body rozhojnily naše konto a potvrdily první místo v tabulce.

Díky klukům za předvedené výkony, početnému publiku za podporu a pomoc s dopravou. Další turnaj nás čeká 20.3. v Kadani.

ASK Lovosice – LFP : Florbal Ústí B 9:1, FD Teplice 7:4

Sestava: Kabelka – Ultsch, Bureš, Prchlík, Roneš, Kopp, Križák – Pošík, Grmela, Dittrich – Fousek, Hrabánek, Hrdlička –  Svojše, Nepovím, Vokál – Svoboda, Marvánek, Durek

Zapsal: spokojený tréňa ;o)