Po měsíci nastoupí dorostenci opět na domácí půdě v Chemiku. Sice je tentokrát čekají zápasy druhého koše, avšak pro naladění se na správnou vlnu před play-off bude i toto dobré. Čeká na na tentokrát derby s Ústím a poprvé od října také střet s plzeňskou Slavií.

Svou cestu za návratem započnou Lovosičtí v derby s Ústím nad Labem, které také spadlo z nejlepší pětky. V jejich případě se ale jedná o pravidelnou záležitost. V posledním kole dokázali Ústečtí porazit jen Lovosice, ještě tentýž den totiž podlehli Karlovým Varům 4:6.

Druhá část košového kola už ale Ústeckým vůbec nevyšla. Hned na jejím startu podlehli Bohemians enormně vysoko 2:17 a reputaci si nenapravili ani v souboji s Gorilami Plzeň, s kterými prohráli také vyšším rozdílem, v tomto případě 1:8. Jen výhra nad Lovosicemi je zachránila od posledního místa v osudí prvního koše, přesto pádu do druhého zabránit nemohla.

Ústecký tým se střelecky může opřít o dvojici hráčů, která již pravidelně hraje též i za juniory. Čelo bodování patří Aleši Vlachovi s 23 body za jedenáct gólů a dvanáct asistencí. O pouhý bod méně má na kontě exlovosický Martin Hrabánek. Ten je ale zároveň nejlepším střelcem Ústí nad Labem. Mezi třemi tyčemi jsou pravidelně vytěžováni Tomáš Kremlík, Lukáš Rybníček a Václav Jelínek. Kremlík si vede nejúspěšněji, neboť jeho procentuální úspěšnost zákroků činí 81,86 %. Zbylí ji mají o poznání nižší, v případě Jelínka se jedná o hodnotu 71,79 % a u Rybníčka 69,86 %.

Lovosice se v aktuální sezoně střetly s Ústím třikrát, z toho dvakrát se radovaly, pouze v posledním případě byl úspěšnější soupeř. Proti Ústeckým zahájili tento ročník, a to výhrou 6:5 po samostatných nájezdech. Následně na sebe oba týmy natrefily až o dva měsíce později, kdy Lovosičtí zvítězili 2:1. Třetí vzájemný střet už patři Ústí, které si z Lovosic odvezlo výhru 9:5.

Plzeňská Slavia je naopak jeden ze dvou postupivších týmů ze třetího koše, přestože sezonu začínala v tom prvním, kde vydržela po dvě košová kola a dolů jí poslala domácí prohra 0:3 právě s Lovosicemi.

Po pádu z prvního koše nestačily Slavii na udržení v tom druhém dvě výhry nad Teplicemi a Chomutovem. Proto poslední kolo odehráli Plzeňští v třetí výkonnostní kategorii, kde ovládli všechny čtyři střety a spolu s dalším týmem ze západočeské metropole FbC Plzeň postoupili do koše druhého. 

Lídrem bodování plzeňské Slavie je Ondřej Balý s 42 body. Na kontě má úplně stejný počet jako náš Adam Filip Hrdlička a oba se navíc dělí o druhou příčku v tabulce ligové produktivity. Balý je zároveň nejlepším střelcem (20 gólů) i nahrávačem (22 asistencí). V brance se pravidelně střídají Petr Zýka (úsp. 77,10 %) a Jan Čepička (úsp. 60,45 %).

Bilance plzeňské Slavie přinesla už zmíněnou výhru Lovosic 3:0. Leč v úplně prvním klání, které nastalo v úvodním kole, hned po zápasu s Ústím nad Labem, zvítězili Západočeši 6:4. Oba týmy se aktuálně utkají po dlouhých pěti měsících.

Lovosice v posledním košovém kole zpočátku trochu zahálely a doma v Chemiku podlehly pražské Bohemce a Ústí, v obou případech shodně 5:9. Situaci tak musely zachraňovat o čtrnáct dní později v Plzni, kde ale hned zkraje podlehly domácím Gorilám, avšak nakonec porazily Karlovy Vary. S touto jedinou výhrou tedy spadly do druhého koše.

Lídrem bodování lovosického dorostu je s 42 body Adam Filip Hrdlička, který je zároveň nejlepším střelcem i nejlepším nahrávačem. Gólů má na kontě 26, asistencí pak 16. Díky tomu se vyhoupl na druhé místo v tabulce ligového bodování. Lépe je na tom už jen Dominik Kožnar z pražské Bohemky. V nejlepší pětce střelců celé ligy ovšem mají Lovosice dva zástupce, kromě již zmíněného Hrdličky se sem zařadil i Jan Fousek, a to díky 23 vstřeleným brankám. Mezi třemi tyčemi se nyní pravidelně střídají Šimon Záruba a Jiří Nipauer. Od odchodu Radka Dvořáka do České Lípy dostali každý prostor ve dvou zápasech, přičemž Zárubova úspěšnost činí 81,08 % a gólový průměr rovných 7 obdržených branek na zápas. Nipauer, ve spojení s dřívějšími zápasy, zastavil průměr gólů na hodnotě 8,25 a úspěšnost 72,73 %.

Podaří se Lovosickým napravit poslední klání a stejně jako loni v posledním košovém kole postoupit zpět mezi elitu? Minule v druhém koši takto uzmuli tři výhry, avšak ze současných týmů se potkali jen se Slavií Plzeň, kterou zdolali v přestřelce 5:4. Právě nyní ale mají nepochybně na co navazovat. Tak doražte fandit do Chemiku. Zápas s Ústím začíná v 10:00, se Slavií Plzeň pak v 14:30.