Dvě kola play-off úspěšně za námi, osmifinále před námi. Dorostenci Lovosic v něm nastoupí proti plzeňským Gorilám, které předtím zvládly střety se západočeskými soky FbC Plzeň a karlovarským Hurricanem. Podaří se Lovosicím uspět i v posledním kroku před postupem na mistrovství republiky?

Dvě kola play-off dorostenců doposud zvládnuty úspěšně a díky tomu přišlo na řadu osmifinále. V prvním kole narazili Lovosičtí na poslední Děčín a už v úvodní třetině bylo, dá se říct, o postupujícím rozhodnuto. Tým Lovosic si v devatenácté minutě vybojoval náskok 5:0 a nakonec dokráčel ke konečnému vítězství 9:2. S tímto náskokem vstoupil do odvetného utkání doma v Chemiku. I v něm si vytvořil slibný náskok 3:0, avšak Děčínu se povedlo srovnat na 4:4. Proto museli hráči ASK dotahovat výsledek v závěru, kdy definitivně určili podobu výsledku na konečných 6:4 a díky tomu se mohli radovat z postupu do druhého kola.

V něm narazili na kladenské Kanonýry. Zprvu velmi vyrovnané utkání gólově otevřeli Středočeši trefou na 1:0 v závěru úvodní dvacetiminutovky. Pak ale přišlo lovosické probuzení v podobě čtyř rychlých gólů, na které posléze další čtyři navázaly. Kladenským se v závěru jen zadařilo zmírnit ztrátu na konečných 2:8, což dávalo Lovosicím velkou šanci do odvetného souboje.

Právě ten jakoby kopíroval průběh zápasu s Děčínem. Tým Lovosic v 19. minutě držel slibný náskok 5:1, pak ale začala ta pravá přestřelka, díky které se Kladnu nejprve podařilo srovnat na 7:7, následně i otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch. Výhra 9:7 mu ale v celkovém součtu nestačila a byly to Lovosice, které se  mohly radovat z postupu do osmifinále.

Cesta Goril v play-off začala plzeňským derby mezi nimi a týmem FbC Plzeň. Už v prvním zápase, hraném na vlastní palubovce, zvládly Gorily poměrem 3:1. Postup do druhého kola si pak pojistili v odvetném souboji, ve kterém FbC porazily vysoko 9:3.

Los druhého kola přiradil Plzni karlovarský Hurrican. Úvodní zápas hostila plzeňská hala Area D, avšak vítěze duel nepřinesl. Karlovy Vary neudržely náskok 3:0 a na jejich palubovku se hra přesunula za vyrovnaného stavu 4:4. Tentokrát ovšem Karlovarským domácí prostředí do karet vůbec nehrálo. Byly to totiž Gorily, které se dostaly nyní do vedení 3:0, avšak na rozdíl od Varů ho dokázaly udržet, ačkoliv Hurrican snížil na 2:3. Díky tomu tak Plzeňští ovládli odvetu poměrem 6:3 a postoupili mezi nejlepší šestnáctku.

Předchozí střety Lovosic a Goril Plzeň:

23. 9. 2023, 4. kolo: FBŠ Gorily Plzeň – ASK Lovosice LFP 1:4

Branky a nahrávky: 38. Seidl (Aust) – 5. Hrdlička (Fousek), 24. Hrdlička (Racek), 32. Kalina (Kunst K.), 40. Vokál (Fousek)

Sestava Goril: Černý Filip (GLP) – Kalivoda, Bolda, Čech, Altman (C), Jogl, Ohnesorg, Seidl, Aust, Kožený, Krepindel, Jankovič, Kunst M., Hudlický, Süč, Řeboun.

Sestava Lovosic: Dvořák R. – Krejča, Roneš, Kunst K., Dvořák V. – Hrdlička, Svojše, Černý Filip (LOV), Kalina, Fousek, Verner, Vokál (C), Racek.

28. 1. 2024, 28. kolo: FBŠ Gorily Plzeň – ASK Lovosice LFP 5:4

Branky a nahrávky: 9. Jogl (Dulka), 11. Jogl (Dulka), 24. Vavrík (Bolda), 31. Bolda (Jogl), 37. Jogl (Vavrík) – 1. Kunst K. (Dvořák V.), 21. Hrdlička, 28. Fousek (Hrdlička), 44. Vokál

Sestava Goril: Černý Filip (GLP) – Süč, Čech, Jogl, Kunst M., Bolda, Altman (C), Dulka, Vavrík, Sekyra, Ohnesorg.

Sestava Lovosic: Záruba – Roneš, Kunst K., Dvořák V., Galia – Hrdlička, Racek, Černý Filip (LOV), Tritthart, Fousek, Vokál (C), Ulrych.

Ostatní dvojice osmifinále play-off:

Ústí nad Labem – Bohemians

Česká Lípa – Tatran Střešovice

Mladá Boleslav – Liberec

Písek – Chodov

Znojmo – Sparta

Zlín – Vítkovice

Gullivers Brno – Bulldogs Brno