Po úspěšně zvládnuté první části košového kola sehrají dorostenci v Chemiku část druhou. Do ní vstoupí se dvěma výhrami a tedy i velkou šancí na rychlý návrat zpět mezi elitu. V cestě jim bude stát Kadaň, která je díky úspěšné předehrávce s Ústím stále ve hře o udržení. Totéž plzeňský celek, který porazil právě Kadaň.

Jako první soupeř čeká na Lovosické tým FbC Plzeň, poslední z trojice celků ze západočeské metropole, se kterými ještě ASK letos nehrálo. Pro oba týmy ovšem bude vzájemné setkání úplnou premiérou, neboť se míjely i v loňském ročníku.

Plzeňský tým postoupil do druhého koše jako ten horší z obou postupujících. Hned na samém startu aktuálního košového kola narazil na Ústí nad Labem, jemuž ovšem ve dvanáctigólové přestřelce podlehl 4:8. Stejně gólů padlo i v dalším utkání Plzně, a to proti Kadani. Tentokrát ale dopadlo lépe pro západočeský tým, a to díky výhře 7:5.

Lídrem produktivity Plzně je Tomáš Turek, který nasbíral 28 bodů. Svůj účet rozdělil mezi patnáct gólových tref a třináct asistencí. Patří mu tak i post nejlepšího nahrávače svého týmu. Nejvíce vstřelených branek má na kontě šestnáctigólový Štěpán Nosek.

 Mezi třemi tyčemi je nejúspěšnější jeho bratr Matyáš Nosek s 68,03% úspěšností v devíti odchytaných zápasech. O jedno klání více ovšem v brankovišti strávil Ondřej Novák a úspěšnost jeho zákroků činí 65,87 %. Třetím do party je Daniel Chaloupka. Ten zasáhl do čtyř duelů a jeho úspěšnost se zastavila na hodnotě 48,15 %.

S druhým z dvojice soupeřů už Lovosičtí zkušenost mají, avšak zatím jen jednozápasovou z loňské sezony. Za vzájemným střetem se vydali do soupeřova domovského prostředí a Kadaň porazili 9:1. O čtyři góly se postaral Adam Filip Hrdlička, dvakrát skóroval Jakub Vokál a zbylé dvě trefy přidali Tomáš Roneš s Vítkem Dvořákem. Tehdejší opora lovosického brankoviště Radek Dvořák za svá záda propustil jen jeden míček.

Kadaňští Kati v první části košového kola v Chemiku proti oběma plzeňským celkům na body nedosáhli. Slavii podlehli 2:5 a FbC už zmíněných 5:7. Přesto už dva body na kontě v tomto košovém kole mají. V předehrávce si poradili s Ústím nad Labem a porazili jej po samostatných nájezdech 10:9. Díky tomu ještě drží naději na udržení v druhém koši.

První příčka v bodování Kadaně patřila Dominiku Kožnarovi díky 49 bodům. Ten ale zamířil v polovině ledna na hostování do pražských Bohemians. Proto je momentálně nejproduktivnějším kadaňským hráčem Vilém Chaloupka s 36 body za čtrnáct gólů a 22 asistencí. Nejlepším střelcem pak je s dvaceti přesnými trefami Adam Šole. Pozici mezi třemi tyčemi si pravidelně střídají Jiří Grund (14 zápasů, úspěšnost 77,19 %) a Miroslav Soukup (10 klání s úspěšností 76 %).

Podaří se Lovosickým uspět v obou těchto zápasech a zakončí základní část letošního ročníku 1. ligy se stoprocentním ovládnutím druhého koše? Přijďte v neděli do Chemiku a podpořte dorostence ASK. První zápas začíná v 10:00, ten druhý pak ve 12:30.