Je sobota ráno a holky začínají stavět mantinely, dnes je čeká další domácí turnaj v 2. lize žen. Od 10:15 h. hrají proti Smržovce a od 14:00 h. proti Liberci. Čeká se slušná fanouškovská podpora, jako vždy na domácí turnaje holek. Divné, že?

V letošní sezóně se Lovosické ženy potýkají s velkými výkyvy v kvalitě hry a jde to vidět na výsledcích. Ztráty bodů se slabšími soupeřkami morálce v týmu zrovna nepřidají.

Do prvního zápasu holky vstoupily aktivně. Také první třetina a polovina druhé byla ze strany holek slušně zahraná. Tomu odpovídal průběžný výsledek 1:1. Bohužel pak začaly holky herně odcházet a Smržovka toho hned využila, kdy po začátku třetí třetiny odskočila třemi góly do vedení. Ani po upravení sestavy Lovosických žen a závěrečnému tlaku se nepodařilo skóre upravit a zápas tak skončil 1:4 pro Smržovku.

Dlouhá pauza, rozbor předešlého zápasu a narozeninový dort pomohl k dobrému startu hráček do druhého zápasu proti Liberci. S Libercem mají holky ve většině dobré zápasy a i tento stál za to. Od začátku do konce, holky z Lovosic dřely a nedaly favorizovaným soupeřkám nic zadarmo. Zlepšila se souhra i střelba na bránu. Také skóre 0:1 pro Liberec svítilo na ukazateli od šesté minuty první třetiny liberecké holky nebyly schopné vstřelit další gól. Na začátku třetí třetiny dokonce přišlo vyrovnání na 1:1. Dvě a půl minuty do konce zápasu Liberec využil zaváhání domácích hráček a dostal se opět do vedení. Následoval timeout Lovosických a opět zúžení sestavy. To se nakonec vyplatilo, kdy Pája J. srovnala minutu a čtvrt před koncem na 2:2. Teď byl opět na tahu Liberec, který také využil oddechový čas, aby načerpal síly do závěrečné minuty zápasu. Bohužel zisk bodů byla holkám z Lovosic odepřena. Deset vteřin před koncem zápasu, se na polovině hřiště ocitla s balónkem hráčka Liberce, obklopená hned třemi domácími hráčkami. Ty se na ní spíše koukaly a dovolily jí vystřelit. Dvě vteřiny před koncem skončil balónek v domácí bráně. Po následujícím buly Lovosické dívky už nestačily ohrozit hostující golmanku a prohrály další zápas se skórem 2:3.

I přes smolnou prohru s Libercem, to vůbec nebyl špatný zápas. Bylo vidět nasazení od všech hráček, které chybělo v předešlých zápasech a snad holkám vydrží i do dalších turnajů.