Tahle sobota se jistě vryje do paměti lovosickým dorostencům! Vůbec poprvé se jim totiž povedlo v elitním koši vyhrát hned dva zápasy v řadě a významnou měrou se tak podílet na udržení nejvyšší výkonnostní kategorie hned pro tři košová kola v řadě. Vůbec první čisté konto si připsal gólman Radek Dvořák a snad také poprvé padly dva hattricky, v prvním zápasu od Jakuba Vokála, v druhém od Adama Filipa Hrdličky. No, a také se konečně po mnoha pokusech podařilo porazit pražskou Bohemku, navíc poměrně jednoznačným rozdílem.

ASK Lovosice LFP – Florbal Chomutov 7:0

Branky a nahrávky: 1. Tritthart, 7. Vokál (Tritthart), 16. Vokál (Hrdlička), 27. Kalina, 29. Kunst (Fousek), 37. Vokál (Fousek), 45. Fousek (Vokál). Rozhodčí: Ehm, Schrober. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Střely na branku: 29:12. Po třetinách: 2:0, 3:0, 2:0.

Sestava Lovosic: Dvořák R. – Vašut, Hrdlička, Svojše, Racek, Černý, Kalina, Daňo M., Tritthart, Fousek (C), Kunst, Dvořák V., Vokál, Galia, trenér: Jan Hrdlička.

Sestava Chomutova: Petrlík – Kovář, Fojtík, Hyksa, Kalijanko – Sebránek, Pergler, Daňo V. (C), Michanek, Kugel, Rohusch F., Bělohlávek, Rohusch A., trenér: Martin Bocian.

FbŠ Bohemians DDM Praha 7 – ASK Lovosice LFP 2:6

Branky a nahrávky: 2. Maršálek (Nováček), 4. Koucký (Bugala) – 9. Hrdlička, 17. Hrdlička (Dvořák R.), 18. Hrdlička (Vokál), 22. Kalina, 36. Svojše (Hrdlička), 40. Vokál (Hrdlička). Rozhodčí: Oberta, Stuš. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 23:24. Po třetinách: 2:1, 0:3, 0:2.

Sestava Bohemians: Štosek – Fanta J., Michálek, Blažek, Fanta M., Nedavaška, Sadílek, Vincenz, Gavenda, Maršálek, Bugala (C), Koucký, Kadečka, Rybář, Kalaš, Nováček, trenér: Antonín Palatínus.

Autorka úvodní fotografie: Kateřina Borovcová (kacikbo.foto)