Dvoutýdenní zápasová pauza lovosických dorostenců je u konce. V elitním výkonnostním koši první ligy totiž nadcházející sobotu sehrají další dvojici utkání. Tentokrát poměří síly s postupujícím Chomutovem a vítězem minulé skupiny Bohemians Praha.

Jako první čeká na hráče Lovosic zápas proti severočeskému Chomutovu. S ním se v minulém ročníku utkali jen jednou, a to na hale v Rudné u Prahy. Tehdy lovosický tým zvítězil těsně 5:4 a uhájil tak svou příslušnost v druhém výkonnostním koši. O přesné trefy se postaral hned dvakrát Adam Tritthart, po jedné pak skórovali Jakub Vokál, Adam Filip Hrdlička a Filip Černý. K tomu ještě dvě gólové nahrávky zaznamenal Jan Svojše.

22. 10. 2022, 11. kolo: Florbal Chomutov – ASK Lovosice LFP 4:5

Branky a nahrávky: 21. Kraj (Žižka), 24. Sobek, 24. Pilař (Diepold), 34. Rohusch A. (Pilař) – 1. Vokál (Hrdlička), 16. Tritthart, 34. Tritthart (Svojše), 39. Hrdlička, 41. Černý (Svojše).

Vyloučení: 4:1, navíc Hrdlička (LOV) – 2 + 2 min. Využití: 1:1. Po třetinách: 0:1, 1:1, 1:3.

Sestava Chomutova: Somol – Penk, Urban J., Grohol, Holovej, Sobek, Daňo V., Kugel, Žižka (C), Kraj, Rohusch F., Diepold, Bělohlávek, Pilař, Kalijanko, Chalupný, Urban T., Rohusch A., Kříž.

Sestava Lovosic: Dvořák R. – Vašut, Hrdlička, Roneš, Svojše, Ultsch, Černý, Tritthart, Fousek, Dvořák V., Grmela, Vokál, Dittrich (C), Galia.

Předchozí kolo sehráli Chomutovští v druhém koši. Nejprve v samostatných nájezdech porazili Teplice 7:6, poté si vyšlápli na dalšího postupujícího z Karlových Varů vysoko 10:3, v další přestřelce vyzráli 8:6 na pražské Panthers. Nad jejich síly bylo pouze Kladno, které zvládlo zvítězit těsně 2:1. Chomutovský tým tak do nejvyšší výkonností úrovně postoupil z druhého místa a s již zmíněnými Karlovými Vary v této skupině nahradil Ústí nad Labem a Gorily Plzeň.

Individuálně se na chomutovské straně daří především Adamu Rohuschovi, který nasbíral devět kanadských bodů za sedm gólových tref a dvě asistence. V počtu přihrávek ovšem vede se čtyřmi Tobiáš Fojtík. V závěsu obou je Vojtěch Daňo s osmi góly a třemi nahrávkami na ně. V brankovišti se zatím rovnoměrně střídali Matěj Petrlík a Tadeáš Kapalín, ovšem úspěšnost se ani u jednoho z nich přehoupla přes 75 %.

Druhý soupeř je pro Lovosice o něco známější. Koneckonců, utkali se naposledy v předchozím kole necelých čtrnáct dní nazpět. V tomto klání proti Bohemians šly Lovosice v první třetině do vedení díky gólům Jana Racka a Kryštofa Kunsta. Pak ale zkraje druhé periody klokani během sedmi vteřin vyrovnali. Naději Lovosickým vrátil přesnou trefou na prahu devatenácté minuty Jan Fousek. Přesto ještě pražský tým strhl vedení na svou stranu a zvítězil těsně 4:3.

23. 9. 2023, 4. kolo: ASK Lovosice LFP – FbŠ Bohemians DDM Praha 7 3:4

Branky a nahrávky: 2. Racek (Černý), 8. Kunst (Roneš), 19. Fousek (Hrdlička) – 16. Vincenz (Bugala), 16. Nováček (Kadečka), 36. Kadečka (Nováček), 44. Bugala. Rozhodčí: Klán, Krs. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 23:23. Hvězdy zápasu: Adam Filip Hrdlička – Matěj Pokorný. Po třetinách: 2:0, 1:2, 0:2.

Sestava Lovosic: Dvořák R. – Krejča, Roneš, Kunst K., Dvořák V. – Hrdlička, Svojše, Černý Filip (LOV), Kalina, Fousek, Verner, Vokál (C), Racek.

Sestava Bohemians: Štosek – Fanta, Pokorný, Blažek, Nedavaška, Sadílek, Vincenz, Gavenda, Maršálek, Bugala (C), Koucký, Kalaš, Kadečka, Nováček, Diviš.

Zelenobílí tak v úvodních čtyřech duelech ztratili pouhý jeden bod za výhru na nájezdy nad plzeňskou Slavií a udrželi čelní příčku tabulky. Statisticky se nejvíce dařilo Martinu Bugalovi, kterému patří pozice nejproduktivnějšího hráče, nejlepšího střelce i nahrávače za čtyři góly a čtyři asistence. V brankovišti si čas rovnoměrně rozdělili Tomáš Novák a Sebastien Štosek, přičemž úspěšnost obou se pohybuje kolem 85 %.

Lovosický celek zvládl úvodní kolo s jednou výhrou v základní hrací době, jednou v prodloužení a dvěma prohrami. Díky tomu ovšem ze třetí příčky udržel příslušnost v elitním koši i pro nadcházející košové kolo. Kromě tohoto výjezdu do Plzně pojede do západočeské metropole i příští týden, kdy tentokrát poměří síly s domácí Slavií a Karlovými Vary.

Z hlediska individuálních statistik Lovosické táhne Adam Filip Hrdlička s šesti góly a třemi asistencemi. V těsném závěsu se ovšem drží Jan Fousek, který má na svém kontě tři přesné trefy a čtyři nahrávky. V jejich počtu je tak aktuálně nejlepším ze všech lovosických hráčů. Brankoviště Lovosic pak je dosud stále výsostným územím Radka Dvořáka, přičemž úspěšnost jeho zákroků činí 82,80 %. Už brzy mu ovšem přibydou kolegové.

Podaří se Lovosicím už nyní udělat dva důležité kroky za udržením prvního koše a třeba i lepšího tabulkového postavení v něm? Vše podstatné proběhne v sobotu 7. října v hale Slavia VŠ Plzeň. Duel s Chomutovem začne v 13:30, ten s Bohemians pak v 18:00. Z utkání proběhne online textový přenos na webu a v aplikaci Českého florbalu. O změnách stavu vás budeme informovat i prostřednictvím našich sociálních sítí.