První turnaj nové sezóny má za sebou i veteránská kategorie. Ke dvěma zápasům se vydali veteráni do Mladé Boleslavi a střetli se se Stodem a Forzou Tatran Střešovice. První utkání bylo celkem vyrovnané, přesto nakonec bral body Stod. Ve druhém zápase byla výhra Forzy celkem jednoznačná a naši veteráni tak stále musí čekat na bodový zisk. Celý dvojzápas pak popsal trenér Jan Dvořák.

Na rozehrání přiřkl los našim borcům tým Stodu a začátek nevypadal pro žlutočerné vůbec špatně. Soupeře nepouštěli do větších šancí a sami se s míčkem drželi na dostřel soupeřovy branky. Bohužel nedostřelili a přišel trest, vyloučení a dobře sehraná přesilovka Stodu – 0:1. Druhá třetina začala stejně, jako první končila – přesilovka Stodu – 0:2. Pak se konečně dostali ke slovu naši střelci  – střelecké statistiky nové sezóny odšpuntoval Beneš, když od pravého mantinelu provedl úklid stodské šibenice a těsně před sirénou si lišácky seběhl na brankoviště Kovařík a srovnal na 2:2. Třetí třetina však patřila soupeři. Nejprve si vzali zpět vedení po vydařeném brejku, vzápětí potvrdili, že přesilovky jim jdou fakt dobře, a když se Lovosickým povedlo přece jen při power play vykřestla kontaktním gólem naději, proměnili trestné střílení… 3:5 a všechny body putovaly na Plzeňsko.

První dvě třetiny zápasu s Forzou Tatran byly jednoznačně v režii soupeře. Bíbrlík v brance Lovosic sice čaroval a do 8. minuty, i přes útočnou smršť valící se na jeho bránu, držel čisté konto. Potom však obranná černožlutá hráz povolila a Tatran během 4 minut třikrát skóroval. Na začátku druhé části se podařilo Ponrtovi pocuchat Tatranu čisté konto, ale jinak i nadále padal míček do sítě Lovosic a převaha soupeře byla jednoznačná. Teprve v závěrečné třetině se povedlo trochu provětrat obranu Střešovic a několikrát ohrozit jejich branku. Byl z toho druhý gól, který za Kafku doslova donesl Srpek, ale Tatran obratem přidal další dvě branky a zaslouženě bral výhru.

Na první body, a doufejme i vítězství, v sezóně si tedy naši old boys musí počkat. Věříme, že to vyjde na turnaji v České Lípě, kam odcestují za 14 dní.

ASK Lovosice – LFP vs. DDM Stod –Pohodový 100D 3:5, Forza Tatran 2:9

Sestava: Bíbrlík – Rybář, Kovařík, Matějka, Dvořák – Srpek, Lebeda, Hrdlička, Beneš, Chládek, Ponrt