První dvě utkání v Kadani v rámci 1. kola Poháru Českého florbalu mají odehrané naši muži. Na programu měli střetnutí nejprve s Jirkovem, přičemž vzájemnou přestřelku nakonec dokázali ovládnout v poměru 6:4. Pak ale narazili na domácí Kadaň. Na tu ale už nestačili a museli tak skousnout prohru 3:5.

Již ve druhé minutě poslal Lovosické v prvním utkání do vedení svým přesným zásahem Pavel Vodenka. Na další gól se ale již čekalo krapet delší dobu, tedy až do dvanácté minuty, kdy se opět prosadil Pavel Vodenka. Jirkov ovšem ještě do konce třetiny dokázal snížit, o jejich úvodní trefu se postaral Matěj Kolář.

Druhou periodou už nastala ta pravá demolice. 87 vteřin po úvodním buly navýšil vedení Lovosic Adam Jelínek. Načež se Lovosickým dostalo výhody přesilové hry. Tu již po 21 sekundách ukončil Pavel Vodenka, který tak zkompletoval hattrick. Nedlouho poté se postaral o další gól Lovosic Jaromír Mareš. Pak ale nastoupila chvíle pro Jirkov, tedy přesně pro Reného Brožkovce a Josefa Čermáka, díky kterým se skóre po druhé třetině zastavilo na číslech 5:3 pro Lovosice.

Třetí třetina už přinesla jen jeden gól na každé straně. Za Lovosice byl úspěšným střelcem Ondřej Hozák, na konečný stav 6:4 pak zakončil svou ranou jirkovský David Petrásek. Nic to ovšem nezměnilo na tom, že Lovosice získaly první důležitou výhru.

Florbal Jirkov – ASK Lovosice LFP 4:6

Branky a nahrávky: 14. Kolář (J. Čermák), 26. Brožkovec (Hlaváček), 29. J. Čermák (Dudek), 37. Petrásek (Hlaváček) – 2. Vodenka (Kotán), 12. Vodenka (Kotán), 17. Jelínek (Kocourek), 23. Vodenka (L. Čermák), 25. Mareš (Hozák), 35. Hozák (Budaj).

Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. Rozhodčí: Scholz – Pekárek.

Sestava Jirkova: Levý (Predka) – Petrásek, Tomko, Kolář, Adam Jan – Koštálek, Fialka, Brožkovec, Dudek, Adam Jakub, Hlaváček, Bouše D., Bouše L., Čermák J.

Sestava Lovosic: Rudiš – Kotán, Ultsch, Mareš – Budaj, Vodenka, Hozák, Jelínek, Kocourek, Holub, Čermák L.

Zápas s domácí Kadaní byl o poznání vyrovnanější. Byly to sice Lovosice, které jako první otevřely skóre. Již v první minutě pohotově překonal kadaňského gólmana Jaromír Mareš. Pak ale nastala přestřelka. Nejprve dorovnal Marek Pokorný, načež vedení zpět do rukou lovosického celku vrátil Pavel Vodenka. Totéž se opakovalo u gólu Mikuláše Kulíka, na něhož reagoval Adam Jelínek.

Od druhé třetiny už ale padaly gól jen do lovosické svatyně. Nejprve přišlo dorovnání z hole Mikuláše Kulíka, načež definitivně strhli vedení na stranu domácí Kadaně Daniel Jäschke a Erik Štěrba. Lovosičtí tak museli tentokrát zkusit, jak chutná porážka. Již zítra ale na naše muže čekají zápasy s Roudnicí nad Labem a skupinu D pak uzavřou střetnutím s Berounem.

ASK Lovosice LFP – FBC DDM Kadaň 3:5

Branky a nahrávky: 1. Mareš, 7. Vodenka (Jelínek), 12. Jelínek (Budaj) – 5. Pokorný (Kalfiřt), 12. Kulík (Štěrba), 22. Kulík (Štěrba), 37. Jäschke (Pokorný), 43. Štěrba (Šebek).

Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. Diváků: 68. Rozhodčí: Pekárek – Scholz.

Sestava Lovosic: Rudiš – Kotán, Ultsch, Mareš – Budaj, Vodenka, Hozák, Jelínek, Kocourek, Holub, Čermák.

Sestava Kadaně: Jiráček – Michálek, Šebek, Šnábl, Káčerik, Mock, Šulc – Solar, Hanzlíček, Jäschke, Chládek, Pokorný, Kalfiřt, Kolitsch, Štěrba, Kulík.