Tak nám zrušili sezónu. Chybělo odehrát tři turnaje a protože naše hra už začínala pomalu k něčemu vypadat, chtěli jsme se porvat o některý z vyšších košů. Leč koronavirus rozhodl jinak.

Vstup do sezóny byl vcelku v pohodě, první turnaj bez porážky, ale pak přišla šňůra neúspěchů a nám chvíli trvalo, než jsme se poučili. Hlavní poznatek – to co jsme v mlžácích uhráli hlavně rychlostí a z brejků, už o kategorii výš nestačí. Najednou byli soupeři stejně rychlí a my měli problém něco vymyslet. Na dno jsme si sáhli v listopadu na turnaji v Rumburku, kde nám nešlo ale vůbec nic… No, a když nám občas zahaprovalo v našich horkých kebulích a soupeřům jsme pár rozhodujících gólů doslova darovali, bylo jasné, že musíme něco změnit. V tréninku jsme se zaměřili více na spolupráci a zakončení a po Vánocích jsme už moc bodů nepoztráceli – dílem i proto, že jsme hráli v nižších koších. Ale zase jsme tak získali čas na zapracování nováčků do týmu a na zažití některých herních situací. Potěšilo, že se v novém roce dařilo nejen výsledkově, ale v posledních zápasech i naše hra už začínala vypadat jako florbal. Bohužel, jak psáno výše, neměli jsme už čas si ověřit, jak by naše zlepšení obstálo proti soupeřům z vyšších košů. Možná dostaneme šanci, pokud se situace umoudří a budeme se opět moci potkávat v halách a na hřištích během letních turnajů.

Díky všem, kteří nám pomáhali s tréninky a podporovali nás na turnajích a věřím, že se nejpozději v září opět potkáme.

Na závěr trochu čísel:

V tabulce ligy starších žáků jsme skončili na 12. místě z 25 zúčastěných týmů

Odehráno 27 zápasů: 12 výher – 5 remíz – 10 porážek

Vstřelili jsme 78 branek – tzn. průměr 2,8 gólu na zápas – strašně málo!! Střelci budíček!!

Dostali jsme 73 branek – průměr 2,7 gólu na zápas – slušné, dobrá práce gólmanů a naší hry do obrany. Škoda, že jsme se nevyvarovali dvou větších přídělů (s Mostem 1:8 a Šluknovskem 1:9).

Zapsal: ne zcela nespokojený trenér ;o)