První turnaj nové sezóny mají za sebou Starší žáci Yellow. Za sebou mají tři utkání proti domácímu Litvínovu, Liberci a Teplicím B. Z nich si vezou dvě výhry a jednu porážku. Průběh celého turnaje a vývoj zápasů popsal hlavní trenér této kategorie Jan Roneš.

Starší žáci Yellow zahájili sezónu v Litvínově, kde hned v prvním duelu nastoupili proti domácímu Bivoji. Po vyrovnané první polovině se šancemi na obou stranách a skvělými zákroky golmanů skorém nehnulo. V druhé půli jsme vytvořili několik chyb a soupeř jich dvakrát využil. Kluky to naštěstí neodradilo od dalšího úsilí a po nahrávkách Vítka a posléze Lukáše, Adam (Téčko) vyrovnal. Následně po krásném průniku přes celé hřiště skóroval Kuba. V závěru utkání Adam hattrickem ukončil zápas 4:2.

V druhém zápase se naši borci utkali s libereckými Pantery Black, kteří od prvních vteřin ukázali že tento zápas nebude jednoduchý a prověří obranu i gólmana, ve 30. vteřině jsme inkasovali první branku. I přes velkou snahu a nasazení lovosických borců opět v osmé minutě skóroval dvakrát soupeř a do konce první poloviny ještě jednou.  Po přestávce, ve které se domluvila a upravila taktika, se Adamovi podařil vstřelit gól, ale byl to jen jediný úspěch. Do konce zápasu skóroval už jen soupeř. Konečné skóre 1:7.

Ve třetím zápase jsme vyzvali Dynamo Teplice B a ve vyrovnaném úvodu jsme ve druhé minutě prohrávali 0:1. Následující akce patřili nejprve Adamovi po nahrávce Lukáše a Tobyho za asistence Pepy. V dalších minutách bez asistence, ale po aktivním napadání Honzy a Lukáše, přidal další dva góly Adam. Soupeř ještě do konce první půle korigoval na 4:2. Ve druhé polovině zápasu se již skóre neměnilo i přes to že nám soupeř nabídl přesilovku, poté dokonce i nájezd, ale Adamovi po krásné kličce do backhandu sklouzl balónek z čepele. Konečné skóre 4:2.

Solidní vstup do sezóny v poměrně prázdné hale podpořilo několik lovosických fanoušků a věřím, že je chlapci nezklamali. Děkujeme za podporu.

Soupiska: Jakub Landa, Aleš Karban, Vítek Dvořák, Matyáš Ženkl, Petr Bláha, Josef Marvánek, Lukáš Vandrovec, Honza Zámečník, Ondra Beran, Tobiáš Dvořák a Adam Tritthart, pod trenérským vedením Jana Roneše.