Starší žáci v minulém kole s přehledem udrželi 3. koš a v neděli se vyjeli popasovat s novými soupeři do Kadaně. V tamní špičkové hale nás kromě domácích Katů čekaly zápasy s Jabloncem a podbořanskými Mocnými tuleni.

Do zápasu s ploutvonožci z Podbořan jsme vlétli suprově. Dvě šance, z nichž ta druhá byla přímo exkluzivní, nás dostaly do dvoubrankového vedení, ale také nás tak trochu ukolébaly. Soupeř se postupně zlepšoval a nám se opět přestalo dařit střelecky. Promarnili jsme pár tutovek, zahodili špetku nadějně vyhlížejících akcí a tak musel zákonitě přijít trest. I když nám Tonda v brance místy i čaroval, nahozený míček jsme si sami srazili do branky. Na to jsme ještě odpověď našli a 150 vteřin před koncem zápasu vedli o dvě branky. Jenže přišla jedna chybka, snížení na 3:2, nervozita a strach o výsledek a vzápětí i vyrovnání. Takže s Tuleni jen bodík.

Po krátké pauze se na nás nachystal Jablonec a jejich šikovní a hlavně běhaví borci začali naší obraně zle zatápět a brzy přesnou ranou k tyči otevřeli skóre. Povedlo se nám ale s jabloneckým stylem srovnat a srovnali jsme i skóre. Bohužel pak nás opět zradilo zakončení a navíc jsme ustoupili od hry s míčkem a snažili se vše hrát rychle až zbrkle. A to byla chyba. Soupeř přidal druhý gól a když jsme se dvě minuty před koncem pokusili o power-play a odvolali brankáře, potrestal naši ukvapenost dvěma brankami do prázdné. Soupeř lepší technicky, ale určitě hratelný. Škoda jen, že jsme neudrželi nervy na uzdě… 8o)

Ani třetí zápas s Kadaní pro nás nezačal dobře, opět zahozené tutovky a pak dva volné údery a dvě branky v naší síti…. škoda jen, že ta druhá standardka byla naše a my z ní odevzdali míček a poslali soupeře do brejku…. 8o(
Prvních 15 minut zápasu jsme hráli jak po obrně, nejspíš se na nás podepsala dlouhá pauza mezi zápasy. Teprve po time-outu a lehce hlasitější domluvě (kterou ocenili i fanoušci v poslední řadě na tribuně) se kluci trochu probrali a snížili na 1:2. Bohužel na víc jsme ale neměli čas a dostatečně chladnou hlavu, takže opět bez bodů. Je to škoda, protože herně to bylo velmi vyrovnané.

 

Poučíme se z porážek a příště budeme zase lepší. Kluci nechali na hřišti všechno, bojovali a až zlepšíme koncovku, která nás trápí už dlouhou dobu, můžeme myslet na posun do vyššího koše.

Díky rodičům, kteří s námi vážili cestu a podporovali nás z tribuny.

Další díl ligy starších žáků budeme hostit v Chemiku v sobotu 26.10. a tak doufáme, že přijde „plný dům“, kterému předvedeme pěkný florbal.

 

ASK Lovosice-LFP – Mocní Tuleni Podbořany 3:3

ASK Lovosice-LFP – Florbal Jablonec 1:4

ASK Lovosice-LFP – FBC Kati Kadaň 1:2

Sestava: Bureš, Kabelka, Landa, Oberreiter, Ultsch, Zadák, Kohout, Pošík, Križák, Dittrich, Nepovím, Kopp, Grmela, Ponrt

 

Autor: Jan Dvořák