Sobotní výlet stržů do Liberce, kam jsme se vydali na pozvání místních Panthers, se vyvíjel jako na houpačce. Čekalo nás pět soupeřů v základní části, po které se hrála semifinále a zápasy o umístění.

Začátek turnaje nám krutě nevyšel, bojovnost jsme zapomněli v šatně a vypadalo to, že střelný prach a přesná mířidla jsme si ani nevzali s sebou. Co nám bylo platné, že jsme vždy na začátku zápasu drželi míček, když jsme jej nedokázali dostat za soupeřova gólmana. Po první hladké porážce s SSC Semily, kdy jsme vystřelili asi 2x na bránu a 2x mimo, jsme se alespoň nabudili a začali bojovat, nicméně bez gólů se nevyhrává, a tak jsme i po zápasech s domácími Panthers Black a Mývaly z Harcova měli skóre 0:9 a žádný bod na kontě. Situace byla vážná, protože do boje o medaile postupovaly jen 4 týmy, nikoliv však zoufalá. V delší pauze nechal trenér tým chvíli o samotě se zkušenými psychology (pány Dittrichem a Kabelkou) a pak se začaly dít věci. Zápas s Hodkovicemi jsme zvládli na výbornou v obraně, bez obdržené branky a konečně jsme protrhli střeleckou smůlu. U obou našich branek byl Honza Ponrt – nejprve střílel, pak nahrával. V závěrečném zápase skupiny nám šlo o všechno a jedině výhra znamenala postup do semifinále. Každý jiný výsledek nás posílal do boje o 5. místo, což nikdo v mančaftu nechtěl. Takže vzhůru na Panthers Orange – kluky ročníku 2008 vychovali v Liberci dobře – jen jsme jim nechali skulinu, už nás potrestali. Jak je důležité míti Ponrta, se ukázalo vzápětí, když Kohy přesně rozehrál z rohu a Honza srovnal. Panteří mladíci nám pak chvílem zle zatápěli, my opláceli stejnou mincí na druhé straně, ale dlouho se nikdo nemohl trefit, až v poslední mnutě procedil Pítr Kopp míček skrze gólmana a mohly vypuknou oslavy postupu. Tým, který byl po třech zápasech zralý na ručník se probojoval do semifinále!

A když už se vám podaří takový kousek, chtěli byste hrát o 3. místo? My tedy ne a to i přesto, že nás opět čekali Semilští, kteří nás v prvním zápase vůbec nepustili před svojí bránu. Tentokrát jsme však dokázali na jejich nápor a kupodivu i góly zareagovat a za stavu 2:2 se blížil konec utkání. Krátce po našem vyrovnání však soupeř spáchal osudovou chybu – bez jakéhokoliv našeho napadání si dokázal dát vlastní branku. Ve snaze o vyrovnání pak Semily otevřely trochu více hru a to stačilo DDčkovi, aby přidal pojistku na 4:2. Pěkný zápas a hlavně poctivý, soustředěný a hlavně týmový výkon. Ano,prošli jsme až do finále!

V boji o zlato na nás opět nastoupili Mývalové Starý Harcov. Dlouho vyrovnaný zápas rozhodla opět naše neschopnost trefit branku a ubývající síly. Bezbrankový stav vydržel až do poloviny druhého poločasu a bohužel jsme to byli my, kdo tentokráte udělal rozhodující chybu – míček už nás moc neposlouchal a špatná rozehrávka se nevyplácí. Mývalové nám to jasně předvedli. A když pak využili brejk a přidali další branku, bylo rozhodnuto. Zkusili jsme ještě power-play, ale ani větší počet hráčů v poli neznamenal pro soupeřova gólmana větší ohrožení. Mývaly jsme sice zmáčkli, ale bez efektu a tak nezbylo než jim pogratulovat k vítězství a pokorně si převzít cenu za druhé místo.

Celé to pak ještě vyšperkovalo individuální ocenění – Toník (z pozice gólmana) byl organizátory turnaje vyhlášen nejlepším hráčem celého turnaje! Gratulace.

Stříbrná záplata na zpočtáku dost pošramocené sebevědomí se počítá, velké poděkování klukům, jak se dokázali zvednout a všem kdo nás na turnaj doprovodili (jmenovitě: Grmelovi a pánové Križák, Kohout, Dittrich a Kableka) poděkování za podporu, týlové zabezpečení a fandění.

Sestava: Bureš, Kabelka, Ultsch, Kopp, Prchlík, Landa, Štercl, Ponrt, Grmela, Nepovím, Dittrich, Kohout, Marvánek, Križák, Durek

 

Výsledky:

Základní skupina: SSC Semily 0:3, FbC Panthers Black 0:3, Mývalové S. Harcov 0:3, Hodkovice n. M. 2:0, FbC Panthers Orange 2:1

Semifinále: SSC Semily 4:2

Finále: Mývalové Starý Harcov 0:2