Předskokany nedělní divizní derniéře mužského týmu obstarali v sobotu v Chemiku starší žáci, hostící turnaj 5. ligového koše. Navzdory začínajícím prázdninám a chřipce se nás sešlo dost a do akce se dostali všichni hráči ze širší soupisky.

Jako již tradičně jsme úvodní třetinu turnaje prospali. Mocní Tuleni z Podbořan se k moc šancím nedostali, ale tu, kterou jsme jim dopřáli ve 4. minutě, dotáhli až do konce. My jsme si průběžně vytvářeli šance a neprodleně je neproměňovali, takže první půle herně sice pro nás, ale výsledkově pro ploutvonožce z Podbořan. Druhá půle byla z naší strany hrozně upachtěná, herně nic moc, ale zase začaly padat góly do soupeřovy sítě. Během šesti minut jsme se trefili 3x a zápas otočili, ale Podbořany byly mnohem nebezpečnější, naštěstí v naší bráně čaroval Tonda, co nepochytal, skončilo na tyčce. No, nakonec přece jen soupeř snížil – po trestuhodně nedůsledném bránění volného úderu to bylo už jen o branku. Ale i když nás Tuleňové mačkali jak citrón, naše obrana odolala a závěr zápasu jsme dohráli u branky soupeře. Slušný začátek turnaje.

Žatečtí Jazzmani, naši souputníci při cestování mezi výkonnostními koši a tudíž častí soupeři, nám chtěli vrátit porážku z jejich domácí haly před dvěma týdny. A pracovali na tom urputně od prvních minut. My taky nechtěli dát kůži lacino a tak se na první změnu skóre čekalo až skoro do konce třetiny. Po obléhání žateckého brankoviště jsem se prosadili my a tak jsme mohli přestávku strávit v klidu. O ten nás ale připravila tečovaná střela, která přistála až v naší brance hned po dvou minutách závěrečné části. Mohli jsme jít znovu do vedení hned po 90 sekundách, ale neproměnili jsme trestné střílení a protože staré známé „nedáš-dostaneš“ platí stále a i ve florbale, byli za chvilku na koni Jazzmani. Chvíli to vypadalo, že náskok udrží, protože naše střelce držel Jazzman v bráně na uzdě, ale pak přišla přesilovka. Světe div se, neodevzdali jsme míček hned první nahrávkou (což je náš standardní postup), ale po trpělivé kombinaci celé pětky jsme se nakonec střelou z dálky dostali k vyrovnání. A hned nato další přesilovka. Tu jsme sice také odehráli dobře, ale bez gólového efektu a tak jsme si body s Žateckými spravedlivě rozdělili.

Poslední zápas proti neznámému soupeři z Turnova se nám povedl na výbornou. Kluci z Českého ráje byli hodně šikovní na balónku, ale nám se dařilo moc jim ho nepůjčovat. Když už se přece jen probili před naší branku, Matěj je spolehlivě zastavil a hlavně v první části, kdy ještě nebylo rozhodnuto, nás držel ve hře. Vedli jsme sice rychle 2:0, ale věrni tradicím jsme polevili v přesnosti střelby a kombinaci a ne a ne soupeři odskočit na větší rozdíl. To se povedlo až v úvodu druhé půle a uklidněni náskokem a spolehlivou obranou, přidali jsme rychle další 3 góly. A protože Matěj udržel podruhé v sezóně nulu, mohli jsme slavit jak výhru v zápase, tak i první místo v koši. Co potěšilo nejvíc? Že se na 6 gólech podílelo 6 střelců a prosadily se všechny 3 lajny.

Je vidět, že když chceme, tak hrát umíme, teď ještě to prokázat při turnaji vyššího koše.

Díky pořadatelům za bezchybně zvládnutý turnaj a všem, kdo nás přišli do haly podpořit a fandili nám. Další turnaj nás čeká až 14. března a necháme se překvapit kam nás los zavane.

ASK Lovosice-LFP : Tatran Mocní Tuleni Podbořany 3:2, FbC Jazzmani Žatec 2:2, TJ Turnov 6:0

Sestava: Kabelka, Bureš – Ultsch, Kopp, Landa, Durek, Križák, Oberreiter, Pošík, Kohout, Dittrich, Roneš, Nepovím, Bláha, Fanta, Marvánek, Prchlík

Zapsal: mírně spokojený trenér ;o)