Nejmladší mládežnická kategorie Lovosic má za sebou celkem pestré soustředění. Elévové si zprvu zatrénovali v tělocvičnách Gymnázia Josefa Jungmanna, následně trénovali i venku na atletické dráze a na hřišti Masarykovy ZŠ. Celé soustředění pak zakončili desetikilometrovým výletem po litoměřickém okolí. Průběh kempu zhodnotil svými slovy hlavní trenér elévů, Libor Hejhal.

Pod vedením trenérů Libora Hejhala, Františka Srpka a za asistence Adama Žáka z dorostu a Petra Koppa ze starších žáků zahájili své první florbalové soustředění novopečení elévové. Musím ocenit a zároveň poděkovat za skvělou práci oběma asistentům, protože když v průběhu soustředění onemocněl trenér František Srpek, dokázali ho plně zastoupit a byli pro členy týmu elévů po celou dobu soustředění vzorem.

Úvodní dny hráčům nepřálo počasí, ale zázemí pronajaté tělocvičny GJJ poskytlo skvělý azyl. Došlo na zopakování některých základních dovedností jednotlivce, a především hoši začali pilovat střelbu. Vyzkoušeli i nové pohybové hry na zahřátí a rozběhání. Během jednoho z tréninků, také díky dostatku času, konečně došlo na detailní protažení a strečink. Když ustaly deště, začali elévové využívat více atletickou dráhu a venkovní hřiště Masarykovy ZŠ. Zahráli si florbálek, přehazovanou, biatlon a další týmové hry. Ale došlo i na trochu fyzické přípravy. Sem tam si zaběhli nějaké ty sprinty a absolvovali jiná cvičení, která hrou umožňují posílit tělo. Na obědy pravidelně vyráželi do nedaleké POHODY, kde klukům za jejich slušné chování pěkně podstrojovali. V druhé půlce týdne děti odpoledne nepohrdly ani trochou osvěžení z kačeny místní zahrady a nanukem z mrazáku pana správce.

Na pátek byl naplánován výlet. Původně měli elévové namířeno do Prahy na mezinárodní florbalový turnaj CZECH OPEN, ale momentální koronavirová situace trenéry od tohoto záměru odradila. Nakonec proběhl pěkný, ale náročný výlet po Litoměřicku. I když slunce bylo neúprosné, kluci dali 10 km i s dovednostními disciplínami.

Na prvním úseku proběhl běh do kopce, na druhém střelba z pistole a na posledním vrh kládou do dálky. I když unavení a ožehnuti sluncem, mladí elévové vše úspěšně zvládli a dorazili zpět do Litoměřic. Zde trenéři zhodnotili týdenní snažení, rozdali nejen sladké odměny a s poděkováním a přáním brzkého shledání 3. září, se všichni rozešli užívat zbytek prázdnin.