Litoměřickým elévům sezóna začala už ke konci srpna, kdy spolu vyrazili na soustředění. Všech 23 elévů zvládlo cestu vlakem, výluku i dálkový autobus – děti to zvládly suprově, co si o tom mysleli ostatní cestující se raději nikdo neptal :D. Samo soustředění probíhalo naprosto podle plánu, tréninky v hale, tréninky venku, výlet (ten sice neskončil v původním cíly, ale u zmrzliny…i takto ale byl super výlet) a asi největší pecka byl večerní program, který vznikl zcela spontánně, protože když s sebou nemáte mobil, tak večer máte hodně času :D. Ukázalo se, že 23 elévů (rozmezí 7-11 let) se dokáže zmáčknout na jeden pokoj a dvě hodiny vymýšlet příběhy a srandu – a přesně tady elévům vznikl tým, který celou sezónu makal a táhnul za jeden provaz.
Shrnout sezónu výsledkově u elévů moc nejde. Skóre, výhry nebo prohry si nikdo nepíše a nepamatuje. Úkolem white skupiny je dát hodně gólů, neodpalovat balónky, poctivě útočit i bránit a hlavně nic na hřišti nevypustit. A to se elévkům dařilo po celou sezónu. Někdy lépe, někdy méně, ale všechno tohle je posouvalo dál a každý z nich je o kus lepší než byl v srpnu. Hlavně nástup sezóny byl silný. Každý hráč měl pocit, že jsme nesmrtelní a každý zápas tam nasypeme góly o počtu dvojciferného čísla. Kolem Vánoc dorazila menší krize, kdy sebedůvěra zabalila rendlíček a odešla k soupeřům, ale na konci sezóny se nám vrátila přesná muška a zase se střílelo o stošest.

Jako trenéři jsme spokojeni s přístupem většiny hráčů ať už na tréninku, tak i v zápase. Tým, který vznikl na soustředění, parádně fungoval po celou dobu sezóny a všichni věříme, že na to navážeme v té následující. Za obvyklé situace by white bojovníci vyrazili ještě bojovat na turnaj do Lípy a na Nisu do Liberce, pořád všichni věříme, že turnaje proběhnou a my zakončíme sezónu velkými turnaji.

Na závěr, my trenéři, děkujeme dětem za super zážitky. Rodičům za velkou podporu a pomoc. A také děkujeme všem členům klubu, kteří dorazili na tréninky a předávali našim elévům rady a pomohli organizovat parádní tréninky. Věříme, že si všichni užili hodně srandy, posunuli svoje dovednosti a florbal mají zase o trochu radši. Těšíme se na další sezónu

Za trenérský tým (Terka, Pája, Kuba, Martin)

 

Pája