Dneska uzavřeli v Bolce sezónu naši veteráni a to s plnou parádou. Konečně se podařilo dát dohromady 2 kompletní lajny a tak myšlenky na body nebyly až tak z říše snů a přání. A to i přesto, že nás čekali silní soupeři a věční rivalové – nejprve Stod a na závěr, jako poslední zápas celé základní části, Litolica.

Stod nás před měsícem v Ústí vyškolil, ale dnes jsme měli zápas pevně v rukách my. Od úvodního vhazování jsme překvapivě předváděli hru, kterou někteří z nás v euforii a návalu nekritičnosti nazývali florbalem. Takže v první třetině sice spousta šancí, ale bez gólového efektu, zato ve druhé jsme se hned po přestávce (řečeno s Kudrnáčem) odšpuntovali a naši sérii sedmi branek se Stoďákům povedlo narušit jen jednou povedenou střelou.

Spokojeně jsme tedy v pauze poobědvali a rozvážně nastoupili k poslednímu mači sezóny, který, shodou ostatních výsledků, byl i bojem o celkově 5. místo. Střelci Litolici orámovali svými brankami zápis – trefili se hned ve 2. minutě a pak z trestného střílení 5 min. před koncem. Jenže, i když nám se nedařilo hrát stejně lehce a jednoduše jako v prvním mači, dokázali jsme mezi dvě branky soupeřů vklínit hned pět našich přesných zásahů. Za zmínku stojí gól na 2:1, který Luděk dával poté, co si po krosové nahrávce narazil míček o tyč prázdné brány, aby pak v klidu přehodil gólmana, který se už stihl přesunout. Povzbuzová ni na&sc aron;ím (jen mírně znervóznělým) fanouškem v hledišti, jsme již posledních pět minut zvládli odehrát bez újmy na skóre, zdraví a sebevědomí a po delší době jsme mohli slavit plný bodový zisk z víkendu.

DDM Stod – Pohodový 100D 7:1, Litolica Lisboa 99 5:2

Sezóna 2018/19 pro nás tedy skončila 5. místem, což je proti loňsku mírné zlepšení, herně to dnes vypadalo už dobře, snad to přes léto nezapomeneme.

Děkujeme za pozornost a přihlásíme se opět na přelomu září a října.