Mladší žáci Black mají za sebou vstup do sezóny turnajem v České Lípě. Během turnajového dne stihli hned čtyři zápasy s Ústím nad Labem, Libercem, domácí Českou Lípou a Panthers Liberec. A právě liberecké Pantery jako jediné dokázali porazit výsledkem 4:3. I to ovšem stačilo na udržení elitního 1. koše. Více popsal v reportáži trenér Jan Dvořák.

Stejně jako veteráni, i mladší Blaci vyrazili na severovýchod, aby v Lípě odehráli první (a na delší dobu asi poslední) ligový turnaj sezóny, která se nestačila ještě ani rozběhnout. V prvním koši na nás čekala elita Ústeckého a Libereckého kraje.

Zahajovací zápas proti Ústí byl dlouho vyrovnaný, dařilo se nám bránit ústecké šikuly a i naše hra s míčkem snesla velmi přísná měřítka. Dlouho vyrovnaný zápas, ještě cca v polovině druhého poločasu byl stav 1:1, zlomils v soupeřův prospěch naše chybka při střídání a poté menší soustředění po druhém obdrženém gólu. Zatímco Ústí naše zaváhání využilo bezezbytku, my jsme už odpovědět nedokázali.

V utkání proti FBC Liberec se naše problémy s koncovkou ukázaly v plné síle. Liberecké Efbécéčko nás od úvodní buly zatlačilo a nám se už nedařilo udržet vybojované míčky. Když už jsme je získali, záhy přišla ztráta a z toho plynul nápor, který dokázali Liberečtí využít. Ani my jsme sice do útoku nezaháleli, šancí jsme si vytvořili dost, ale jejich proměňování byl pro nás neuvěřitelně těžký oříšek. A když už pak zazvonila i nějaká ta tyč, museli jsme kalich hořkosti vypít do dna a skousnout porážku o pět branek.

Domácí FBC Česká Lípa na nás nastoupilo v době, kdy našim 12 statečným v poli již začínaly docházet síly. Zpočátku jsme promarnili několik šancí a i přes neustálé napadání naší rozehrávky jsme hráli vyrovnaně. Ale pak přišly tři rychlé a přesné zásahy a Lípa byla na koni. I přesto jsme se dokázali vrátit do zápasu a přestávku jsme orámovali dvěma góly – těsně před koncem na 1:3 a krátce po pauze, pěkná kombinace na 2:3. Bohužel místo vyrovnávacího gólu, který by nám asi dodal sil do dalšího boje, jsme dostali dva rychlé góly a podruhé už jsme se do zápasu vrátit nedokázali. Naopak soupeř využil našich ubývajících sil a přibývajících chybek v obraně i rozehrávce a dokráčel si pro zasloužené vítězství.

Náš poslední zápas na turnaji měl rozhodnout o účastníkovi prvního koše pro další kolo. Ani liberečtí Panteři dosud nevyhráli a tak se dal čekat lítý boj o všechno. Lépe jsme do něj vstoupili my, ale naše vedení dlouho nevydrželo a soupeř brzo srovnal. Skóre pak poskočilo ještě dvakrát ve stejném rytmu – naše vedení a liberecké vyrovnání. A když už to vypadalo, že se body budou dělit, stal se malý zázrak a našim střelcům to konečně vyšlo – úklid soupeřovy šibenice proběhl na jedničku a zodpovědná a důsledná hra již soupeři změnu skóre nedovolila.

I přesto, že úvodní tři zápasy skončily naší porážkou, musím ocenit jak všichni naši hráči (bez výjimky) celý turnaj zvládli. Nebýt vychýlené mušky, mohly být naše výsledky mnohem vyrovnanější a možná i bodové konto bohatší, ale nikdo nám nemůže upřít nasazení, obětavost a bojovnost. Týmy Ústí, Lípy a FBC Liberec jsou co do individuální techniky i herního projevu dále než my, ale i tak jsme je v dnešní sestavě dokázali potrápit. A když jsem viděl nasazení našich hráčů v zápase s Pantery, kdy už síly viditelně docházely, ale celý mančaft se až do poslední sekundy rval o výhru a nakonec dokázal soupeře přetlačit, nemám o budoucnost našich mlžáků vůbec starost.

 

ASK Lovosice-LFP : Florbal Ústí White 1:3, FBC Liberec Blue 0:5, FBC Česká Lípa Blue 2:8, FBC Panthers Liberec Orange 4:3

 

Sestava: Schillhabelová – Štembera, Buřt, Šípová, Beránek – Tritthart, Černý, Veltruský, Köhlerová, Illichmann, Hedánková, Dvořák T., Michálek