V letošní sezóně poprvé čekala juniory domácí palubovka, na které před zraky rodičů a kamarádů chtěli získat 6 bodů do tabulky. Vyloženě domácí hala to pro nás ale nebyla, jelikož se nehrálo v Chemiku, ale „pouze“ v Hale U Přívozu a nemohli jsme tak využít výhody domácího prostředí, ve kterém se soupeřům moc nedaří a kde se perou s povrchem. I tuto halu sice známe z tréninků, ale rozměrově je menší, což nám tak úplně nesedí.

V prvním zápase turnaje jsme od 9:00 přivítali soupeře z nedaleké Roudnice nad Labem. Do tohoto zápasu jsme vzhledem k postavení v tabulce šli jako favorité a chtěli jsme tuto roli potvrdit. V prvních minutách zápasu to tak na hřišti skutečně vypadalo, hráli jsme s míčkem a vytvářeli si nebezpečné šance, vadou na kráse tak mohlo být Čermákovo vyloučení za sekání. Nicméně opak byl pravdou, ukázalo se to jako skvělý tah a Martin Pešta vstřelil soupeři gól v oslabení, trenéři ale přesto budou raději, když se vyloučením vyhneme. Pět vteřin po gólu v oslabení padl gól z velmi kuriózní situace a to přímo z buly, které vyhrál soupeř, míček se dokutálel až do branky, kde hostujícímu gólmanovi nešťastným způsobem proklouzl, ten to psychicky neunesl a shodil bránu přímo před zraky rozhodčího, který jeho chování odměnil trestem 2+10, následovalo tedy střídání gólmana. To vše již v deváté minutě zápasu za stavu 4:0 pro Lovosice. V první třetině se nic dalšího nestalo a náskok jsme si přenesli do třetiny druhé, kde jsme se ale rozhodli, že by bylo fajn pustit soupeře do zápasu, ve třetí minutě zápasu tak byl stav už 4:2, naštěstí nás to asi znovu nakoplo a stav po druhé třetině byl pro nás příznivý 7:3. Tři obdržené góly nás upozornili, že ještě není konec a třetí třetina by mohla ještě průběh zdramatizovat, to jsme nedopustili a zápas dovedli do vítězného konce, konečný stav 9:4 a první 3 body zůstaly doma a vítězný debut v brance si tak odbyl Standa „Barzal“ Šloser.

Lovosice 9:4 Roudnice nad Labem (4:0, 3:3, 2:1) – za Lovosice 3x Pešta M., 2x Ultsch, Pešta Š., Kocourek, Vokál a Soudský

Po dvouzápasovém odpočinku nás čekal Litvínov, a s tím i papírově těžší zápas a souboj o důležité body v čele tabulky, protože oba týmy patří do první pětky. Zápas měl slušné tempo od samého začátku, první se radovali hostující hráči z Litvínova, na jejich branku jsme zvládli odpovědět a první třetinu získali na svou stranu poměrem 2:1. Druhá třetina se nesla ve znamení pálení šancí na straně lovosických junáků, kteří měli více gólových šancí, ale skóre upravoval jen soupeř, do závěrečné třetiny turnaje jsme šli poprvé v nepříznivém stavu 2:3 a úkol zněl jasně, překlopit skóre opět na naší stranu, po necelých deseti minutách třetí třetiny svítilo na tabuli skóre 4:4 a oba týmy tak měly k vítězství stejně daleko. Bohužel přesně v tuto chvíli se zápas definitivně zlomil, domácí junioři zápas zřejmě nezvládli v hlavách a během 76 vteřin dostali dva rychlé góly a v závěrečných třech minutách zápasu už nebyli schopni odpovědět. Tři body mířily do Litvínova, závěrečný stav 4:6 a pro nás ponaučení, že je potřeba být koncentrovaný na zápas celých 45 minut, neřešit okolní vlivy, vnímat maximálně jen pozitivní fandění a jít si pro výhru.

Lovosice 4:6 Litvínov (2:1, 0:2, 2:3) – za Lovosice Vokál, Roneš, Pešta Š. a Ultsch

Po dalším turnaji se stále držíme na třetím místě v tabulce se ziskem 25 bodů, první Děčín na nás zvýšil náskok a vyhřívá se na čele se ziskem 30 bodů, na druhém místě je Teplické Dynamo s 27 body, ale stále se dvěma zápasy k dobru. Pod námi Florbal Teplice s 22 body a Litvínov s 21 body. Šanci na reparát a udržení bodů na domácí půdě dostaneme hned po Novém roce, kdy 4.1. 2020 přivítáme doma DDM Dynamo Teplice, tentokrát už v Chemiku, zápas to bude velmi důležitý, a proto doufáme ve vysokou podporu domácích fanoušků. Druhý tým, který měl dorazit (FBC Vipers Most) se z turnaje omluvil a zápas s nimi se bude hrát v náhradním termínu, který prozatím není známý.