K prvním ligovým zápasům vyjížděli junioři v téměř kompletní sestavě (chyběli jen marodi) do Litvínova, kde se utkali s domácím celkem a chomutovskou zálohou. Ve hře bylo hodně – jak první body do tabulky, tak sázka trenéra a o jeho fyzické přípravě s jeho svěřencema pokud odjedeme s plným počtem bodů. No a bylo to znát.

První zápas proti Chomutovu a začátek utkání nám vyšel na výbornou, když se během prvních tří minut trefili Šimon Pešta a Honza Kocourek. Lepší vstup do sezóny nám vyjít snad nemohl. Poté vyrovnaný zbytek třetiny, ale žádný další gól nepřinesl. Stejný scénář na začátku druhé třetiny jako v té první, opět se prosadil „Číča“ a druhý z bratrů Peštů – Martin. Musím říci, že kombinace prvních dvou lajn brala trenérovi dech. Nicméně Chomutov začal hrozit z brejků, které ale v brance likvidoval výborný Honza Tlachna. Takto to probíhalo až do 40. minuty a skóre 10:0 pro nás hovořilo za vše. Hned 3 hráči završili hattrick – Honza Kocourek a bratři Martin a Šimon Peštovi. Jednu branku přidala naše „68čka“ Láďa Čermák. Zdálo se, že čisté konto uhájíme, ale v posledních třech minutách Chomutov korigoval na konečných 10:2. Možná by to byl až moc dobrý start do sezóny s nulou v zádech, ale i tak jsme se mohli radovat. No a trenér si už pomalu připravoval věci na fyzickou přípravu.

Druhý zápas proti domácímu Litvínovu začal v dobrém tempu z naší strany, když si bratři Peštové vypracovali během první minuty dvě tutovky, ovšem oba branku minuli. První třetina byla podobná prvnímu zápasu, my jsme hráli s balonkem a útočili, zato Litvínov bránil a využíval rychlých protiútoků. V polovině první třetiny, ale přišel náš zkrat, když jsme se nesmyslně nechali vyloučit. Trest 2+10 nedostal nikdo jiný než starší z našich bratrů v týmu, když neunesl svou vlastní koncovku. No a drama bylo na světě. Litvínov se dostal více do hry. Nicméně skóre 1:0 pro naše barvy zajistil po první třetině Šimon Pešta, hra byla ale vyrovnaná. Přestávka a trocha kárání muselo přijít. A jak to bylo znát! Kluci začali znovu makat a bojovat, protože skóre 1:0 bylo více než ošemetné. Hned po minutě v druhé části hry přišla krásná kombinace po ose Čermák – Ultsch – Kocourek, když poslední jmenovaný akci zakončil, jak se patří – gólem, který nám přinesl klid na naše hokejky. V tomto zápase již zmiňovaná trojice řádila dál a k nim se přidal v brance také Adam Žák, na němž si litvínovští borci doposud lámali zuby. No a v polovině druhé třetiny se nám vrátil zpátky do hry starší z Peštů. Jeho nervy se na trestné lavici trochu uklidnili a střela od pravého mantinelu zapadla k levé tyčce a mohl slavit.

Ve 26. minutě svítilo tak skóre 5:0 pro ASK, když svůj druhý gól v zápase vstřelil „Číča“. Jeho forma na prvním turnaji nemohla ujít pozornosti, neboť toto od něj není zvykem. Naposled snad v nižších kategoriích. Ale abychom byli na pozoru nám připomněl Litvínov 30 vteřin před koncem druhé třetiny, když snížili na 1:5. Třetí třetina nám už žádné branky nepřinesla ani na jedné straně. Zato vyloučení a nervy trenéra ano, což ukončila až závěrečná siréna. Výsledek 5:1 znamenala další body do tabulky.

Hodnocení trenéra:

Dobré nasazení a bojovnost, výborná útočná hra plná krásných kombinací a na nás až nezvykle dobré zakončení a hodně branek. Defenzíva trochu skřípala (na té musíme zapracovat) ale to vše zachraňovali naši výborně chytající oba brankáři. Za to vše pochvala, 6 bodů jsme si odvezli za což jsem nesmírně rád. Jediné velké mínus jsou naše nesmyslná vyloučení. Přijde důrazná domluva No a ve středu mě tak čeká účast s hráči na fyzickém tréninku.
A jedno velké díky patří našim rodičům a fanouškům, kteří nás podporovali. Díky!