O víkend se Muži utkali s dvěma týmy, které sestoupily z Národní ligy, mající ty nejvyšší ambice a to vrátit se zpět do Národní ligy.

V sobotu se naše Áčko utkalo s FBC DDM Kati Kadaň. Na soupeři bylo znát, že je zkušenější a náš o dost mladší tým to nebude mít lehké, ale byly to Lovosice, které první minuty utkání drželo míček a soupeře k ničemu nepustilo. Poté během první třetiny přišly na řadu dvě individuální chyby a soupeř vedl 2:0.

V dalších dějstvích Kati přidali a když vystřelili, tak skoro vždy vymetli pavučiny z branky Jakuba Rudiše. Lovosice i tak dokázaly odpovědět a vstřelily 3 góly. I když konečné skóre 3:11 z pohledu Lovosic vypadá hrozivě, hra byla až na určité pasáže vyrovnaná, ale přeci jenom soupeř byl zkušenější a velmi produktivní. I přesto si Muži mohou odnést ze zápasu více kladů, než záporů.

V neděli se Lovosice utkaly s DDM SANEXCZ Děčín. Lovosice se první třetinu snažily hrát aktivně, ale Děčín si dokázal v prvních deseti minutách vypracovat vedení 0:2, řekněme šťastnějšími góly. Poté přišly dvě klasické vyloučení Lovosic. Jedno z nich dokázal soupeř potrestat, ale do konce třetiny se podařilo Lukáši Rudišovi snížit na 1:3. Druhá třetina byla bohatá na góly, protože po ní svítilo na tabuli skóre 4:6. Lovosice se tudíž zlepšenou hrou dokázaly prosadit, ale soupeř dokázal odpovědět stejně. Přesto Lovosice dokázaly vstřelit 3 branky ze 4 střel, že by našly svou produktivitu?

Třetí třetina byla velmi bojovná a to z obou stran. Naši Muži v 50. minutě srovnali na 6:6 a jako by je polila živá voda. Jenže o pár minut později přišel závar před domácí brankou a lovosický obránce si s úmyslem odpálit míček pryč, během šermu který se v brankovišti odehrával, vstřelil vlastní gól. Protože to bylo pouze o gól, Lovosice otevřely hru a hnaly se za vyrovnáním, to si zkušenější soupeř dokázal ohlídat a 48 sekund před koncem navýšil své vedení na 6:8 a ani hra domácích v 6 hráčích v poli už nic nezměnila. Náš domácí hrad padl, ale za předvedený výkon se Muži stydět nemusí, spíše naopak.

Autor: Martin Myslík