První dvojzápas dorostenců v 1. lize dorostenců doma v Chemiku klepe na dveře. Lovosičtí dorostenci při svém debutu v této soutěži nastoupí proti týmům FBC FAT PIPE Vipers Most a Viking TJ Kobylisy. Úvodní z těchto dvou klání začíná v 11:30, druhé pak v 16:00. Přijďte podpořit lovosické naděje při debutu v nejvyšší soutěži!

Lovosický tým začíná svou prvoligovou pouť ve třetím koši skupiny A. V něm se vyskytuje společně s Katy Kadaň, mosteckými Vipers, kladenskými Kanonýry a týmem Viking TJ Kobylisy. V druhém koši této skupiny jsou nasazeny týmy FB Hurrican Karlovy Vary, FBŠ SLAVIA Plzeň, FD Teplice, FbC Plzeň a Panthers Praha. V prvním koši se nacházejí FAT PIPE Florbal Chodov, FBŠ Gorily Plzeň, FbŠ Bohemians DDM Praha 7, Florbal Chomutov a Florbal Ústí.

První liga dorostu obsahuje i skupiny B a C. Ve skupině B se nacházejí FBC Liberec, Florbal Primátor Náchod, Prague Tigers, SOKOLI Pardubice, TRAPOL Tatran Střešovice, FBC Kutná Hora – černí, FBC Česká Lípa, FbC Hradce Králové, PŘEDVÝBĚR.CZ Florbal MB Black, Wizards DDM SO Praha 10, FAT PIPE Start98 Kunratice, FbC Skuteč, Florbal T. K. S. – TJ Turnov, OLYMP FLORBAL a Orka.

Ve skupině C pak jsou týmy jako ACEMA Sparta Praha UNYP, BLACK ANGELS, Bulldogs Brno, Sokol Brno | EMKOCase Gullivers, TJ Znojmo LAUFEN CZ, BUTCHIS, FBC DOŠWICH MILEVSKO, FBC Štíři Č. Budějovice, FBŠ Hummel Hattrick Brno U17, FbC Písek, Fbc Strakonice, SK Meťák České Budějovice, Snipers Třebíč, TJ Sokol Královské Vinohrady a TROOPERS.

Aktuální soupiska lovosických dorostenců:

Hráči: Matěj Bureš, Daniel Dittrich, Radek Dvořák, Jan Fousek, Sebastian Vincent Galia, Alexandr Grmela, Ladislav Holec, Adam Filip Hrdlička, Antonín Kabelka, Josef Marvánek, Tomáš Roneš, Jan Svojše, Adam Tritthart, Jakub Vokál, Filip Černý.

Trenéři:  Jan Hrdlička, Jan Dvořák, Jan Roneš.

Formát základní části bude vypadat následovně

Základní část bude probíhat košovým systémem, kdy po každém kole spadnou dva nejhorší týmy do nižšího koše, zatímco dva nejlepší postoupí do vyššího. Po odehrání posledního košového kola je stanoveno finální pořadí pro nasazení do nadstavbové části na základě získaných kvalifikačních bodů. V případě rovnosti kvalifikačních bodů rozhoduje počet vyšších umístění v rámci jednotlivých košových kol, pokud je shodný, rozhoduje počet vyhraných utkání, pokud je i ten shodný rozhoduje menší počet trestných minut. Z každé skupiny je nejvýše umístěné družstvo nasazeno do 2. kola. Do 2. kola jsou dále nasazena dvě družstva na 2. místě s nejvyšší počtem kvalifikačních bodů ve skupině s 15 družstvy (skupiny A až C).

Je tedy zřejmé, že už v prvním kole čeká na lovosické dorostence náročný úkol. Již od úplného startu soutěže totiž mohou bojovat o postup do vyššího koše, případně i o přímý postup do 2. kola nadstavby. Proto už nyní budou Lovosičtí potřebovat vaší podporu, přijďte tedy tuto sobotu do Chemiku.