Ženy se ke 3. turnaji vydaly do České Lípy pro boj o další cenné body. Liga o pěti týmech neslibuje v soupeřkách žádná velká překvapení, a tak holky narazily opět na tým Jablonce a Liberce. Úkol pro tento výjezd zněl jasně – povinné tři body, možná i šest.

V prvním utkání se holky nestačily ani pořádně nadechnout a už musely tahat balonek z vlastní sítě. Snad jen počáteční zaspání, říkal si trenér. První třetina sice znamenala pouze vyrovnávací branku, ale i tak se hrálo hlavně na polovině soupeřek. Lovosickým ženám nelepily nahrávky. Pokud se zadařilo významněji ohrozit jabloneckou branku, soupeřky statečně držely vyrovnané skóre. Naštěstí ve druhé třetině byl odpor jablonecké obrany i gólmanky překonán a skóre začalo narůstat ve prospěch Lovosic. Holky osekané víc než by se slušelo dokázaly splnit povinnost a zvítězit 7:1!

Druhé utkání už bylo jiné kafe. Sestava se navíc o jednu hráčku ztenčila. Zápas už od začátku vypadal jako naskakování do slušně rozjetého vlaku. A po první třetině znělo ze střídačky Lovosic „To nemůžeme vydržet celý zápas!“ Taktické úkoly rozdány, tak aby síly nedocházely a druhá třetina po šancích na obou stranách skončila opět za nezměněného stavu. Ve třetí třetině i přes neodpískaný faul na lovosickou hráčku vstřelil Liberec branku. Sekery asi byly znamením 3. turnaje… Tři minuty před koncem navíc Liberec zvýšil na 2:0. Holky se nechtěly vzdát! Bohužel vylidněná střídačka nedovolila dobíjet síly, navíc službu lovosickým holkám vypověděl i jeden kotník. Závěrečný tlak tak Liberec ustál bez větších problémů a mohl slavit tři body.

Sestava: Lenka – Míša, Klára, Nikola – Pája, Káťa, Jíťa, Janda, Terka

Trenér: Radek

Autor: Tereza Kejřová