Sezóna začala i starším žákům Black, které čekal turnaj v domovské hale U Přívozu. Tam vyzvali Teplice, Jablonec nad Nisou a Děčín. Z čehož získali dvě výhry, bohužel v klíčovém souboji o první koš soupeři z Děčína podlehli. I tak ale trenér Jan Dvořák hodnotí turnaj jako povedený. Sám také celý průběh turnaje popsal a okomentoval.

Starší žáci Black zahájili sezónu domácím turnajem v hale U Přívozu. V úvodním zápase se střetli s kluky z DDM Teplice. Hra byla vyrovnaná, šance spíše před brankou Teplic, ale pak utekl po křídle modrožlutý rychlík a soupeř se mohl radovat. Jenže od té doby pracovala lovosická obrana bezchybně. A když kluci před druhou brankou přidali přesnou koncovku, mohli slavit vítězný vstup do sezóny.

Zápas s FLORBAL Jablonec byl celou první třetinu vyrovnaný, chvíli lepší Lovosice, chvíli soupeř. Přestávku orámovala vyloučení Lovosic a tak byli chvíli ve vedení Jablonečtí. Jenže pak náš Black team bleskově využil přesilovku, srovnal na 2:2, v následujících minutách přidal v rychlém sledu 3 branky a zlomil zápas definitivně na svou stranu.

Zápas s Děčínem byl herně také vyrovnaný, šance byly na obou stranách, ale bohužel pro černožluté byli hráči z Děčína produktivnější. Dvakrát dostali míček do naší branky, a protože našim střelcům došel střelný prach, odvezli si 3 body a postup do prvního koše hráči Děčína.

Pro Blacky to byl velmi vydařený vstup do sezóny, který navíc ukázal, na čem je třeba v přípravě zapracovat a přiblížit se tak soubojům v elitním prvním koši.

ASK Lovosice-LFP : DDM Dynamo Teplice A 3:1, FLORBAL Jablonec Blue 6:3, 1. FBC DDM Děčín IV 0:2

Sestava: Dvořák R. – Ultsch, Prchlík, Kabelka, Kopp – Hrabánek, Roneš, Fousek, Svojše, Vokál, Dittrich, Krejča, Ponrt