Poslední lednovou neděli se naši nejzkušenější borci vydali na dlouhou cestu do Krakonošova království, aby si střihli duel s domácím FBC Trutnov (DTJ) a pokusili se zopakovat bojovný výkon z Mostu proti FORZE Tatran.

Dlouhá cesta, málo sněhu, divný a nerovný povrch v hale, příliš kulatý míček atd. atd., byly hlavní příčinou trápení v prvním zápase. Domácí nám nedali píď hřiště zadarmo, čile napadali a důrazně bránili. Takže i když jsme šli v 18. sekundě zápasu do vedení, soupeř po minutě srovnal, což nám na klidu nepřidalo. Ne a ne a nemohli jsme trefit branku. Šance byly, ale zasáhnout něco jiného než gólmana nebo zeď za brankou byl pro nás úkol vskutku nadlidský. Nakonec jsme přece jen houževnaté horaly přetlačili a bylo jasné, že s prázdnou domů nepojedeme. To hlavní ale mělo teprve přijít.

Při taktické poradě v restauraci Na Vidličce jsme stanovili taktiku souboje s favorizovanou FORZOU, Beny si spočítal, kolik bodů musí udělat, aby se udržel na předních příčkách kanady a on-line jsme sledovali, jak Tatraňáci zdemolovali Most 26:2. Zdravě nabuzeni jsme pak nastoupili do zápasu proti soupeři, který měl mezi 10 lidmi na soupisce hned 7 bývalých repre playerů. Ti měli sice většinu času míček na svých čepelích, ale naše dobře organizovaná obrana je k ničemu nepouštěla, a pokud něco přece prošlo, čaroval Bíba v brankovišti. Bohužel jsme dost faulovali, přežili jsme dvě oslabení a teprve ze třetí početní výhody vytěžili Forzáci první branku. I tak byl stav 0:1 před koncem druhé třetiny více než přijatelný, zvláště když jsme sem tam zhrozili i před Kafkovou brankou. Jenže v té době začal zápas nabírat na obrátkách a události dostaly spád, který jsme nechtěli. Pojďme si náš pyramidální závěr zápasu, nyní již v klidu, zrekonstruovat:

23:39 – Beny podruhé putoval na trestnou (a zahájil tak slibovaný útok na přední příčky statistik)

23:55 – Honza K. netrefuje míček v naší slušné šanci v oslabení

24:00 – Honza K. trefuje svou hokejkou, naštvaně odhozenou, žebřiny => 2+10 nesportovní chování

přestávka – Honza P. „důrazně vysvětluje“ Honzovi K., že zbytečně oslabil mančaft

25:13 – po hrdinně zvládaném oslabení 3:5 se přece jen Forza trefuje – 0:2, Beny se vrací z trestné, pokračuje oslabení 4:5

26:30 – dobře bráníme oslabení, navíc Beny vyváží míček za branku Tatranu

26:39 – Beny ztrácí míček a ve snaze o bránění seká soupeře do hokejky, dostává 2 minuty

– Beny sděluje rozhodčí svůj názor na vedení zápasu – > ČK1 (5 min. + do konce zápasu)

– Honza P. sděluje paní rozhodčí, že sdílí Benyho názor na vedení zápasu – > 2+10 min. a zbytečně tak oslabuje mančaft ;o)

– v tu chvíli máme 3+1 hráče na hřišti, 1 na střídačce a 5(!!!) na trestné – situace nevídaná

27:52-33:00 – 7 branek Tatranu, vše v našem oslabení buď 3:5 nebo 4:5….

Nakonec můžeme být rádi, že nepadla desítka a mírně nás může hřát vědomí, že při hře 5 na 5 jsme branku nedostali. Jak by to dopadlo, kdybychom udrželi hlavy v klidu a dohráli zápas v plném počtu, se už můžeme bohužel jenom domýšlet… no, ale zase bylo co rozebírat na dlouhé cestě domů…. 8o)

Kvízová otázka – 140,6 km veteráni ujeli pro jeden bod, ale zato jen 7,53 km pro jednu trestnou minutu. Kolik km v sobotu veteráni najeli a kolik trestných minut celkem vyfasovali?

Další akce nás čeká na domácí půdě U Přívozu, kdy 8.2. hostíme dosud neporaženou Mladou Boleslav a vždy nepříjemnou Litolicu 99 Lisboa.

ASK Lovosice-LFP : FbC Trutnov (DTJ) 5:3, FORZA Tatran 0:9

Sestava: Bíbrlík – Kovařík, Matějka, Pospíchal, Dvořák – Ponrt, Chládek, Lebeda – Srpek, Perháč, Beneš