Těžký, řekl bych až císařským řezem provedený, porod představovalo skládání sestavy veteránů na poslední turnaj roku 2021. Ještě ve středu to vypadalo jen na 7 statečných, ale nakonec i díky dvěma nováčkům jsme do Lípy odcestovali s gólmanem a dvěma pětkami (jaký to luxus!).

První zápas s domácím FBC nám tak nějak nevyšel už od začátku… uběhlo 71 sekund zápasu a Bíba už musel dvakrát do branky pro míček. Z naší strany se pak povedlo hru uklidnit a až do začátku druhé třetiny se skóre nepohnulo. Bohužel z naší strany to bylo dopředu hrozně nedůrazné a nepřesné, naštěstí první kloudnější akce znamenala Rybyho snížení na 1:2. Pak ovšem začali úřadovat hráči Lípy, přidali do sirény ještě 2 branky a v poslední třetině další 3. Naše druhá branka (Hrdla) už byla jen kosmetickou úpravou na konečných 2:7. Hra spíš nic než moc, na hřišti to nefungovalo a nás čekala Florbalová akademie Mladá Boleslav v sestavě s bývalými ligovými hráči… ale jak pravil jeden mudřec, každý zápas začíná za stavu 0:0.

Takže po krátké pauze, kdy jsme se posilnili v místním bufetu, jsme se vrhli do víru (sic!) boje s Bolkou. Hráči Boleslavi byli sice stále na míčku, ale nám stačilo 4-5 brejků a spolehlivý Bíba v bráně a ono to fungovalo. Bylo těžké tomu uvěřit, ale v 6. minutě to bylo jen 3:0 – pro nás (Beny, Beny, Hrdla)… Bolka se do zápasu vrátila dvěma brankami v poslední minutě první třetiny a v polovině druhé šla dokonce do jednobrankového vedení. V tu chvíli to s námi nevypadalo dobře, ale Bíba v bráně prostě čaroval. Zavřel kasu a držel naše šance na slušný výsledek. Boleslaváci nás nepěkně roztáčeli, kolotoč u našeho brankoviště svištěl na plné pecky, ale pokud se nám z něj povedlo slézt, rozmotat se a rozkoukat, vždy to znamenalo nebezpečí pro branku Boleslavi. A Hrdla nám tak mohl třemi zásahy nejen vrátit vedení, ale ještě jsme měli dvoubrankový náskok. Soupeř se sice vzápětí dostal opět na dostřel, ale další Benyho trefa, tentokrát z přesilovky, znamenala nakonec vítězný gól. Ani boleslavský nápor, znásobený  power-play a gól po naší špatné rozehrávce už nic nezměnily na tom, že zápas zcela nečekaně skončil 7:6 v náš prospěch. Heroický výkon obrany v čele s Bíbou a smrtící brejky se postaraly o velké (a pro nás milé) překvapení.

Teď mají veteráni měsíc a půl času na vyléčení rýmiček, doléčení zranění a načerpání energie, protože další turnaj nás čeká až po novém roce – 16. ledna 2022 vyrážíme do Prahy.

ASK Lovosice – LFP : FBC Česká Lípa 2:7, Florbalová akademie MB 7:6

Sestava: Bíbrlík – Plzák, Rybář, Hauf, Dvořák – Ponrt, Perháč, Hrdlička – Baloun, Lebeda, Beneš